Bez taryfy ulgowej

Tekst
Kobiety w wojsku
Z serii: Linie Frontu
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Choć obecność kobiet w armii już nie dziwi, wojsko przez wiele lat ignorowało potencjał i talent połowy populacji. Przez wieki armia zarezerwowana była wyłącznie dla mężczyzn, a zmiany przyniósł dopiero schyłek XX wieku.

Wbrew stereotypom siły zbrojne okazały się idealnym miejscem pracy dla kobiet. To właśnie tu płace są równe bez względu na płeć, a o awansach decydują przede wszystkim kompetencje i profesjonalizm. Kobiety wniosły nieoceniony wkład w organizację służby wojskowej, a ambicją i wytrwałością udowodniły, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Grzegorz Kaliciak oddaje głos jedenastu kobietom związanym z wojskiem. Spadochroniarka, pilotka śmigłowca, kontrolerka ruchu lotniczego sił zbrojnych, ochotniczka Wojsk Obrony Terytorialnej, psycholożka, żołnierka sanitariuszka nagrodzona medalem Florence Nightingale, oficer łącznikowa, absolwentka US Navy Academy i ich koleżanki po fachu opowiadają o tym, dlaczego zdecydowały się na pracę w wojsku i z czym przyszło im się mierzyć, a także co dzięki nim zmieniło się we współczesnej wojskowości. Bo przecież – cytując autora – nie ma wojska bez kobiet, ponieważ nie ma państwa bez kobiet i nie ma wojen, które by ich nie dotyczyły. Bez kobiet nie ma świata.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 23 września 2020
Grzegorz Kaliciak "Bez taryfy ulgowej" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Linie Frontu»
Rosja we krwi
Bez taryfy ulgowej
5\/25
-5%
Fryderyk Silar
09 listopada 2020

Autor książki pt. Bez taryfy ulgowej – Grzegorz Kaliciak, to Oficer Wojska Polskiego, odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Krzyża Wojskowego. Na podstawie swoich niezwykłych doświadczeń opisał losy i historie jedenastu, zdeterminowanych kobiet, które służyły w Siłach Zbrojnych RP. Bardzo się cieszę, że książka ta wpadła w moje ręce, uzupełniła moja wiedzę o wiele aspektów z życia armii, o których nie miałem pojęcia, ale przede wszystkim uświadomiła o sytuacji kobiet w tym świece bez cienia emocji. Podziwiam i chylę czoła przed tymi Paniami.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę