System. Od Lenina do PutinaTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Na czym polega skuteczność rosyjskiej propagandy? Jak to możliwe, że przez ostatnich sto lat, Rosja trzyma w emocjonalnym szachu wielokrotnie silniejszy od niej pod każdym względem Zachód? O co tak naprawdę chodziło w „konflikcie kubańskim”? Czy faktycznie oś sporu leżała pomiędzy USA i komunistyczną Rosją? Wiele wskazuje na to, że do krawędzi globalnej wojny atomowej doprowadził wewnątrzny konflikt Sowietów, w którym organy bezpieczeństwa walczyły z wojskiem o przejęcie władzy nad Imperium.

Czy Ronald Reagan zajął się sprawą polską w trosce o wolność Europy Wschodniej? A może jego radykalna polityka wobec Sowietów była odpowiedzią na strategiczny zwrot Kremla, który porzucił plan ekspansji na Zachód, na rzecz budowy struktur dających panowanie nad Azją?

Czy operacja „Trust“ z roku 1921 – polegająca na tworzeniu fikcyjnych organizacji antysowieckich, by spacyfikować rosyjską „białą“ emigrację na Zachodzie – była „matką wszystkich prowokacji“? Czy stała się poligonem doświadczalnym kolejnych transformacji aż do czasów współczesnych?

Grzegorz Braun, w pasjonującej rozmowie z Rafałem Otoką-Frąckiewiczem, brutalnie niszczy mity nagromadzone wokół najważniejszych wydarzeń historycznych ostatnich stu lat. Nie pozostawia żadnych złudzeń, co do faktu, że transformacja marksizmu nadal trwa w najlepsze a historia świata nie dobiegła jeszcze swojego szczęśliwego końca.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
Grzegorz Braun "System. Od Lenina do Putina" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Florentyn Popek
23 grudnia 2020

Fantastyczna książka, wywiad rzeka, który powinien przeczytać każdy kto choć trochę interesuje się aparatami sprawowania władzy w Rosji i Związku Radzieckim. Książka ma formę rozmowy z politykiem i reżyserem filmowym – Grzegorzem Braunem, który daje nam wykład historii Sowietów. Czyta się świetnie, wciągnęło mnie na kilka dobrych godzin i czuję, że wiele wyniosłem z tej pozycji. Tekst Brauna zmusza do myślenia i otwiera oczy na wiele kwestii. Polecam serdecznie.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę