Esencjalista

Tekst
Mniej, ale lepiej
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Esencjalista
Esencjalista
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 79,80  63,84 
Audio
Esencjalista
Audiobook
Czyta Marcin Popczyński
39,90  29,13 
Szczegóły
Opis książki

W byciu  esencjalistą nie chodzi o to, żeby robić więcej w krótszym czasie, lecz o to, żeby robić tylko właściwe rzeczy.

Czy kiedykolwiek miałeś wrażenie, że rozmieniasz się na drobne?  Czy czujesz się przepracowany i jednocześnie mało użyteczny?  Czy często jesteś zajęty, ale nie produktywny?  Czy czujesz się tak, jakby inni ludzie nieustannie kradli twój czas?  Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na którekolwiek z powyższych pytań, do wolności doprowadzi cię droga esencjalizmu.

Esencjalizm to coś więcej niż strategia zarządzania czasem albo technika zwiększania produktywności. Polega na systematycznym i metodycznym rozpoznawaniu rzeczy, które są dla nas najważniejsze, oraz na eliminowaniu wszystkiego innego, abyśmy mogli jak najlepiej zająć się sprawami najistotniejszymi.

Zmuszając nas do stosowania ostrzejszych kryteriów uznawania różnych spraw za istotne, esencjalizm pozwala odzyskać kontrolę nad dokonywanymi wyborami dotyczącymi sposobu zagospodarowania naszego cennego czasu i energii. Nie musisz milcząco zgadzać się, żeby to inni wybierali za ciebie.

Stanie się esencjalistą nie jest po prostu kolejną pozycją na naszej liście spraw do załatwienia, wiąże się bowiem z przyjęciem zupełnie nowego sposobu robienia wszystkiego. Chodzi o to, żeby robić mniej, ale lepiej, i to w każdej dziedzinie życia. Esencjalizm to filozofia życia, której czas właśnie nadszedł.

GREG McKEOWN pisze, naucza i wygłasza wykłady na całym świecie, przekazując ludziom wiedzę na temat znaczenia esencjalizmu w życiu i w biznesie. Był zapraszany przez takie firmy jak Apple, Google, Facebook, LinkedIn, Salesforce.com, Symantec i Twitter. Należy do najpopularniejszych blogerów w serwisie „Harvard Business Review” oraz znajduje się na liście wpływowych ludzi (Influencers) serwisu LinkedIn.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 22 marca 2019
  • Rozmiar: 270 str. 39 ilustracji
Грег МакКеон "Esencjalista" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Esencjalista
Audiobook
Czyta Marcin Popczyński
39,90  29,13 
Marin Kaczmarek
27 listopada 2019

Mała, ale bardzo mądra książka. Chodzi o to, aby nie marnować się na wszystko, ale wybierać tylko to, co jest dla Ciebie naprawdę ważne i ma decydującą wartość. Idea esencjalizmu zrodziła się najwyraźniej z szalejącej współczesnej fascynacji filozofią minimalizmu. W pełni ją wspieram i staram się budować życie codzienne na tych zasadach. W dobie nadmiaru informacji i wszystkiego innego, takie książki są po prostu konieczne. Są jak powiew świeżego powietrza.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę