3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Pogrzebani

Audio
0
Recenzje
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Pogrzebani
Pogrzebani
E-book
36,90 
Szczegóły
Opis książki

Do czego są zdolni ludzie, którzy się boją…

Sprawy z przeszłości, które wpływają na teraźniejszość.

Problemy bliskich, które prędzej czy później stają się naszymi problemami.

Przymusowa izolacja ujawniająca mroczne tajemnice i najgorsze ludzkie instynkty.

W pobliżu prowincjonalnego, niemal wymarłego nadmorskiego miasteczka Ilmarsh w Anglii, lokalny detektyw policyjny Alec Nichols odkrywa na farmie szesnaście głów koni, ułożonych w okręgu, z jednym okiem skierowanym w stronę zachodzącego zimowego słońca. Na miejscu zdarzenia pojawia się też lekarka medycyny sądowej Cooper Allen. Mimo zmowy milczenia śledczy wkrótce odkrywają łańcuch zbrodni, które wydarzyły się w tej małej społeczności – zaginięcia, podpalenia i okaleczenia. A wszystko ma związek z czymś śmiertelnie niebezpiecznym i czającym się w samej ziemi.

Ze względu na zagrożenie miasteczko zostaje poddane kwarantannie. Przymusowa izolacja nie służy mieszkańcom. Spirala kłamstw, niedomówień i kolejnych dramatów rozszerza się z każdym dniem. Klaustrofobiczna atmosfera wpływa na psychikę i działania mieszkańców. Okazuje się, że pamięć zbiorowości przechowuje więcej, niż każdy z mieszkańców by sobie życzył…

Pogrzebani to coś więcej niż błyskotliwy thriller. To opowieść o współczesnych i powszechnych problemach: niskich zarobkach, dojmującym braku czasu, powszechnym zmęczeniu i niedoinwestowanej służbie publicznej – oraz o tym, jakie skutki może przynieść takie właśnie połączenie. To również opowieść o poczuciu winy, traumie i karze, osadzona w małej nadmorskiej społeczności, o której zapomniała reszta świata. Mieszkańców łączy ze sobą jeszcze jedno: nikt tu nie widzi dobrego miejsca do życia.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 06 maja 2021
  • ISBN: 9788380326477
  • Tłumacz: Jan Krasko
  • Lektor: Krzysztof Plewako-Szczerbiński
  • Wydawca: Wielka Litera
  • Spis treści
Greg Buchanan "Pogrzebani" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Pogrzebani
E-book
36,90 

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę