Opis książki

Walka o wolność – 10 opowiadań z czasów rozbiorów to czwarta książka z serii „Zdarzyło się w Polsce”. W pięciu tomach współcześni autorzy książek dla dzieci i młodzieży, pasjonaci historii, ukazali węzłowe punkty polskich dziejów widziane oczami zwyczajnych ludzi: mieszkańców miast, dworów i wsi – naszych przodków. Za ich sprawą czytelnik Walki o wolność przeniesie się w czasy, gdy Polska została wymazana z mapy Europy, lecz wciąż żyła w sercach ludzi, będzie towarzyszył Napoleońskim żołnierzom, powstańcom styczniowym i rewolucjonistom. Usłyszy pierwszy koncert ośmioletniego Fryderyka Chopina, zobaczy Adama Mickiewicza piszącego Dziady i Marię Skłodowską walczącą o prawo do edukacji kobiet.

Książki z tej serii dedykujemy tym, którzy cenią i lubią historię, oraz tym, którzy… za nią nie przepadają! Dzięki nim przekonają się, że historia Polski jest barwna i ciekawa, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i trzymających w napięciu, dramatycznych wydarzeń.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • ISBN: 9788376728667
  • Artysta: Mikołaj Kamler
  • Wydawca: Literatura
  • Spis treści
Kazimierz Szymeczko "Walka o wolność 10 opowiadań z czasów rozbiorów" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«A to historia»
BJORN Syn burzy
Dwórki królowej Bony
Z Bożej łaski Jadwiga, król
-5%
Inne książki tego autora:
Kopidoł i Kwiaciareczka
Kazimierz Szymeczko
16,90 10,14
Pościg za czarną hondą
Kazimierz Szymeczko
17,90 10,74
Czworo i kości
Kazimierz Szymeczko
17,90 10,74
Od morza do morza
Kazimierz Szymeczko
22,90 13,74
Tetrus
Kazimierz Szymeczko
22,90 13,74
Rozwiń
Napisz recenzję
Napisz recenzję
Zamieść interesującą recenzję
składającą się przynajmniej z 120 znaków