KorniszonekTekst

Z serii: Korniszonek #1
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Jak się uczyć, nie ucząc? Oto ambitne zadanie, jakie stawia przed sobą tytułowy Korniszonek, rezolutny siedmiolatek, który szkołę traktuje jak plac zabaw. W tych wysiłkach wspiera go równie niesforny przyjaciel, czarodziej Mietek, mozolnie zgłębiający tajniki czarnej i białej magii. Zdwajają wysiłki, kiedy w ich ręce wpada księga z zaklęciami.

Książka otrzymała honorowe wyróżnienie Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych 2004.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 21 stycznia 2020
  • ISBN: 9788376728568
  • Artysta: Klara Wincenty
  • Wydawca: Literatura
  • Spis treści
Grażyna Bąkiewicz "Korniszonek" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«seria Z parasolem»
Jestem dużym tatą,ale czasami udaję kota
1:0 dla Korniszonka
Niezłe ziółko
-5%
Żaklina Szpak
31 sierpnia 2020

Fantastyczna, bardzo zabawna lekturka autorstwa Grażyny Bąkiweicz dla młodych czytelników przypominająca jak działa umysł dziecka. Jacek Ogórski to chłopak, który nazywany jest przez kolegów Korniszonkiem. Jak przystało na młodzika, Jacek woli beztrosko bawić się i kopać gałę na podwórku z kolegami niż uczyć się literek i czytania. Bardzo chciałby aby wszystko przyszło samo i od razu, ale z czasem uczy się, że niestety w życiu nic nie jest takie proste i trzeba sobie na wszystko zapracować. Myślę, że mnóstwo dzieciaków poczuje tutaj ból bohatera. Jego przygody bardzo ciekawiły mojego synka, a i mnie samej czytało się przyjemnie. Polecam gorąco i na pewno sięgniemy po kolejną część przygód Korniszonka.

Czesława Bielawa
31 sierpnia 2020

Dopiero skończyłam «Ognista królową», a już nie mogę się doczekać kolejnego tomu! Jestem świeżo po lekturze, cała w emocjach i absolutnie zachwycona! Moja ulubiona część to oczywiście magiczne pojedynki na żywioły, które opisane są w niezwykle porywający sposób, aż nie da się oderwać od czytania. Bardzo kibicowałam głównej bohaterce, którą polubiłam już w poprzednim tomie, z zapartym tchem obserwowałam walki w magicznym świecie wykreowanym przez autorkę. Naprawdę rewelacyjna książka, wciąga i pożera czas (w tym dobrym sensie). Ani się obejrzałam, a już byłam w połowie powieści. Dużo akcji i zagadek do odkrycia, to po prostu trzeba przeczytać! Świetnie się bawiłam przy lekturze, gorąco polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę