3 książki za 35 oszczędź od 50%
Graham Masterton

Graham Masterton

Graham Masterton – pisarz pochodzenia angielskiego, jeden z najpopularniejszych współczesnych twórców horrorów. O autorze Graham Masterton ... Szczegóły

O autorze

Graham Masterton – pisarz pochodzenia angielskiego, jeden z najpopularniejszych współczesnych twórców horrorów.

O autorze

Graham Masterton urodził się w Edynburgu 16 stycznia 1946 roku. Jego dziadkiem był Thomas Thorne Baker, znakomity naukowiec. Graham ukończył szkołę Whitgift w Croydon, po czym rozpoczął pracę jako dziennikarz. W wieku dwudziestu czterech lat rozpoczął współpracę z magazynami „Penthouse” i „Penthouse Forum”. Aktualnie pisarz jest zawodowo związany z popularnymi czasopismami, między innymi „Cosmpolitan” i „Men’s Health”, a nawet z polskim miesięcznikiem literackim „Nowa Fantastyka”, gdzie regularnie publikuje swoje teksty. Mieszka w hrabstwie Surrey w południowo-wschodniej Anglii. Ma trzech synów. Jego żona zmarła w 2011 roku, miała polskie korzenie.

Twórczość

Początkowo pisał poradniki z dziedziny erotyki, jednym z nich była „Magia seksu”. Jako autor horrorów zadebiutował w 1976 roku książką o tytule „Manitou”. Jest to opowieść o indiańskim szamanie narodzonym ponownie w obecnych czasach, aby zemścić się na białym człowieku. Książka bardzo szybko stała się światowym bestsellerem. W 1978 roku powstał na jej podstawie film. Od czasu opublikowania debiutanckiej powieści, Masterton wydał ponad 40 horrorów. Był wielokrotnie nagradzany za swoje opowiadania i powieści, między innymi nagrodą Special Edgar przyznawaną przez Mystery Writers of America czy Srebrnym Medalem przez West Cost Review of Books.

Łącznie Graham Masterton napisał ponad sto nowel, pisze również thrillery, powieści historyczne, nowele dla dzieci. Jego książki zostały przetłumaczone na 18 języków.

Do najbardziej poczytnych książek Grahama Mastertona zalicza się:

[ul]„Zemsta Manitou”;

„Duch zagłady”;

„Czerwone światło hańby”;

„Martwi za życia”.[/h2]

Książki Grahama Mastertona możesz pobrać lub czytać online na stronie LitRes.

Podobni autorzy