Lodowy smok

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Niezapomniana opowieść o odwadze, miłości i poświęceniu, stworzona przez najsławniejszego pisarza fantasy na świecie i ozdobiona pięknymi rysunkami sławnego hiszpańskiego artysty Luisa Royo

Lodowy smok był przerażającą, legendarną istotą. Nikomu dotąd nie udało się oswoić takiego smoka. Tam, gdzie przeleciał, zostawiał za sobą zimne pustkowie i zamarzniętą ziemię. Ale Adara nie czuła strachu, była bowiem zimowym dzieckiem, urodzonym podczas mrozów tak srogich, że nawet najstarsi takich nie pamiętali. Adara nie przypominała sobie, kiedy po raz pierwszy ujrzała lodowego smoka. Zdawało jej się, że zawsze był obecny w jej życiu. Dostrzegała go w oddali, bawiąc się w lodowatym śniegu, gdy inne dzieci dawno już uciekły do domu przed zimnem. W czwartym roku życia dotknęła go, a w piątym po raz pierwszy poleciała na jego szerokim mroźnym grzbiecie. Potem, w siódmym roku jej życia, na spokojne gospodarstwo rolne, w którym żyła Adara, opadły ogniste smoki z północy. Tylko zimowe dziecko i lodowy smok, który je kochał, mogły ocalić świat Adary przed całkowitym zniszczeniem…

Lodowy smok jest jedyną książką dla dzieci w dorobku George'a R.R. Martina, zdobywcy wielu nagród i autora bestsellerowej sagi «Pieśń Lodu i Ognia».

Lodowy smok wypełnia się magią i pięknem aksamitnie bogatej prozy Martina już od pierwszego zdania. Czytelników w każdym wieku oczaruje ta fantastyczna opowieść o bohaterach i smokach, sile rodziny i dojrzewaniu wyjątkowej dziewczyny. Absolutnie obowiązkowa lektura dla każdego miłośnika fantasy”.

VOYA

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 16 lipca 2020
  • ISBN: 9788381168472
  • Tłumacz: Michał Jakuszewski
  • Artysta: Luis Royo
  • Wydawca: Zysk i S-ka
  • Spis treści
George R.R. Martin "Lodowy smok" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Stefan Kwiecień
25 lutego 2020

Przeczytałem już wszystkie dostępne książki George'a Martina i odłożyłem Lodowego Smoka po raz ostatni. Długo myślałem, że to tylko książka dla dzieci i nie byłbym zainteresowany. Jak bardzo się myliłem! ))) To niesamowita historia! A teraz jestem przekonany, że jest odpowiedni dla każdego wieku. To książka o niezwykłej przyjaźni i znalezieniu swojego miejsca w trudnym świecie zniszczonym przez wojnę. Ten świat jest okrutny, ale żyje w nim nadzieja. Świetna książka! Szkoda tylko, że jest tak krótki)

Projekt książki zasługuje na szczególną uwagę. Bardzo podobały mi się ilustracje, doskonale uzupełniają historię, artysta doskonale uchwycił atmosferę stworzoną przez Martina. Chciałbym również czytać książki z ilustracjami tego artysty.

Dorota Barnas
03 lutego 2020

Lodowy smok George R. R. Martina to krótka ale niesamowicie wciągająca opowieść. Genialne ilustracje sprawiają, że książka jest jeszcze lepsza. Świetnie nada się zarówno na młodszej, jak i starszej grupy czytelników :) Świetnie wykreowane postaci. Nie były idealne, ale bardzo wiarygodne. Główna bohaterka, Adara, jest małym dzieckiem o wielkim sercu. Kocha swoją rodzinę, ale bardziej kocha tytułowego lodowego smoka. Adara jest «zimowym» dzieckiem, więc nie czuje zimna. Ma w sobie spokój i powagę, kojarzone z chłodem, bardzo różni się od innych dzieci. Znajduje najlepszego przyjaciela w równie majestatycznym, lodowym smoku..

Jestem naprawdę oczarowana tą bajką. Jest to piękna opowieść o przyjaźni, miłości, poświęceniu dla drugiej istoty. Szkoda, że jest tak krótka.. Bardzo polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę