Ogień i krew cz. 2Tekst

Przeczytaj fragment
Wspieraj autora, a książka stanie się Twoja!
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Ogień i krew cz. 2
Ogień i krew cz. 2
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 88  70,40 
Ogień i krew cz. 2
Ogień i krew cz. 2
Audiobook
38 
Szczegóły
Opis książki

OPOWIEŚĆ O EKSCYTUJĄCYCH DZIEJACH

DYNASTII TARGARYENÓW

Trzysta lat przed wydarzeniami przedstawionymi w cyklu Pieśni Lodu i Ognia, na długo przed konfliktem, z powodu którego wszystkie wielkie rody Westeros zwróciły się przeciwko sobie, krainą władał niepodzielnie ród Targaryenów, ostatnich z żyjących smoczych lordów.

Targaryenowie przeżyli Zagładę Valyrii i osiedlili się na Smoczej Skale. Ta książka opowiada dzieje ich legendarnej dynastii od Aegona Zdobywcy aż po krwawy Taniec Smoków, wojnę domową między Aegonem II a jego przyrodnią siostrą Rhaenyrą, walczącymi o tron swego ojca, która ogarnęła całe Westeros i omal nie doprowadziła do upadku dynastii Targaryenów. Opisuje też pokłosie tego konfliktu i wstąpienie na tron króla Aegona III, zwanego Zgubą Smoków.

Co naprawdę wydarzyło się podczas Tańca Smoków? Dlaczego Rhaenyra uważała się za prawowitą królową? Jakie było pochodzenie trzech smoczych jaj, które dano w prezencie Daenerys? Dlaczego król Aegon III nienawidził smoków?

To tylko niektóre z pasjonujących pytań, na które odpowiada ta szczegółowa kronika, spisana przez uczonego arcymaestera Gyldayna z Cytadeli.

Ogień i krew będzie dla świata Westeros tym,

czym jest Silmarillion dla Śródziemia

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788381165976
  • Tłumacz: Michał Jakuszewski
  • Wydawca: Zysk i S-ka
  • Spis treści
George R.R. Martin "Ogień i krew cz. 2" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Ogień i krew cz. 2
Audiobook
38 
Nadia Kordes
11 sierpnia 2020

Kolejny raz wracam do Westeros, ty razem do dziejów sprzed Gry o Tron. W oczekiwaniu na ostatni sezon serialu sięgnąłem po drugą część kroniki rodu Targaryenów, czyli „Ogień i krew”. Okres trwania jest tym razem znacznie krótszy. Fabuła toczy się głównie wokół wątku zagłady smoków, który został wspaniale przedstawiony, naprawdę nie ma mowy o nudzie. Wartka akcja i mnóstwo zwrotów akcji, piękne są także ilustracje dopełniające fabułę. Trzyma w zainteresowaniu przez cały tekst i ciężko jest się oderwać. «Ogień i krew» stanowi rewelacyjne uzupełnienie głównego cyklu Pieśni. Czekam już na kolejne części. Lektura obowiązkowa dla fanów Gry o tron, podobnie z resztą jak część pierwsza. Polecam gorąco.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę