Folwark ZwierzęcyTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Folwark Zwierzęcy
Folwark Zwierzęcy
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 30,49  24,39 
Folwark Zwierzęcy
Audio
Folwark Zwierzęcy
Audiobook
Czyta Andrzej Wasilewski
19,50  14,63 
Szczegóły
Folwark Zwierzęcy
Audiobook
Czyta Tadeusz Sznuk
Szczegóły
Opis książki

Powieść angielskiego pisarza i publicysty George’a Orwella należy do ścisłego kanonu literatury światowej. W alegoryczny i genialny sposób autor przedstawia reżim totalitarny, jego narodziny, mechanizmy i przemiany. W literackiej wizji Orwella przenośnią do utopijnego systemu jest folwark, z którego zwierzęta zagrodowe wygnały ludzi i w którym zajęły ich miejsce, by rządzić się same. Wydana w 1945 roku książka była wielkim ostrzeżeniem przed totalitaryzmem sowieckim. Do 1990 była zakazana w Polsce. W zaskakujący sposób powieść Orwella, choć wymierzona pierwotnie przeciwko komunizmowi, okazuje się wciąż aktualnym ostrzeżeniem przed niebezpieczeństwami, jakie niesie ze sobą wiecznie odradzająca się we współczesnych demokracjach pokusa narzucenia wszystkim utopijnej równości.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 03 stycznia 2021
George Orwell "Folwark Zwierzęcy" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Folwark Zwierzęcy
Audiobook
Czyta Andrzej Wasilewski
19,50  14,63 
Folwark Zwierzęcy
Niedostępna w sklepie
Czyta Tadeusz Sznuk
Anastazja Meller
18 marca

„Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre zwierzęta są równiejsze niż inne”. Orwell był mistrzem. Ukazał wspaniałą antyutopię. Tą książkę trzeba koniecznie przeczytać i to nie jeden raz. Jest po porostu GENIALNA. Ponadczasowa. Świetnie napisana. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę