3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Folwark Zwierzęcy

Tekst
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Powieść angielskiego pisarza i publicysty George’a Orwella należy do ścisłego kanonu literatury światowej. W alegoryczny i genialny sposób autor przedstawia reżim totalitarny, jego narodziny, mechanizmy i przemiany. W literackiej wizji Orwella przenośnią do utopijnego systemu jest folwark, z którego zwierzęta zagrodowe wygnały ludzi i w którym zajęły ich miejsce, by rządzić się same. Wydana w 1945 roku książka była wielkim ostrzeżeniem przed totalitaryzmem sowieckim. Do 1990 była zakazana w Polsce. W zaskakujący sposób powieść Orwella, choć wymierzona pierwotnie przeciwko komunizmowi, okazuje się wciąż aktualnym ostrzeżeniem przed niebezpieczeństwami, jakie niesie ze sobą wiecznie odradzająca się we współczesnych demokracjach pokusa narzucenia wszystkim utopijnej równości.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 03 stycznia 2021
George Orwell "Folwark Zwierzęcy" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Anastazja Meller
18 marca 2021

„Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre zwierzęta są równiejsze niż inne”. Orwell był mistrzem. Ukazał wspaniałą antyutopię. Tą książkę trzeba koniecznie przeczytać i to nie jeden raz. Jest po porostu GENIALNA. Ponadczasowa. Świetnie napisana. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę