3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Folwark Zwierzęcy

Audio
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Opis książki

Powieść angielskiego pisarza i publicysty George’a Orwella należy do ścisłego kanonu literatury światowej. W alegoryczny i genialny sposób autor przedstawia reżim totalitarny, jego narodziny, mechanizmy i przemiany. W literackiej wizji Orwella przenośnią do utopijnego systemu jest folwark, z którego zwierzęta zagrodowe wygnały ludzi i w którym zajęły ich miejsce, by rządzić się same. Powieść jest wielkim ostrzeżeniem przed niebezpieczeństwami, jakie niesie ze sobą wiecznie odradzająca się we współczesnych demokracjach pokusa narzucenia wszystkim utopijnej równości.

W znakomitej interpretacji Andrzeja Wasilewskiego, literacka antyutopia George’a Orwella staje nam przed oczyma w całej swojej dramaturgii i grozie. Niezwykły talent aktorski lektora kreuje jak żywych bohaterów powieści, buduje klimat, przenosi nas do świata wielkiej literatury.

Lektura dla szkół średnich

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 03 stycznia 2021
  • ISBN: 978-83-66837-01-0
  • Lektor: Andrzej Wasilewski
  • Wydawca: Siedmioróg
George Orwell "Folwark Zwierzęcy" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Łucja Rudek
18 marca 2021

Książka niezwykle mądra, będąca przestrogą dla społeczeństw, aby nie dały się złapać na lep obietnic mówiących o równości, sprawiedliwości i tym podobnych niewątpliwie pięknych i szczytnych ideach ale jak historia ludzkości uczy, po prostu nierealnych pod rządami człowieka. Świat zbudowany przez ludzi zawsze będzie się opierał na wyzysku jednych przez drugich i żadne rewolucje tego nie zmienią, bo to tylko miraż , ułuda i odwracanie uwagi od spraw naprawdę istotnych. Ludziom nie potrzebne są ideologie, ludzie potrzebują: chleba, spokoju i dobrej książki…

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę