3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Śląski Kopciuszek

Tekst
Autor:
Z serii: Joanna Gryzik #1
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Wszyscy lubimy historie o Pięknej i Bestii, o Dzwonniku z Notre-Dame i o Kopciuszku - w których dobro zwycięża. Jednak wiemy doskonale, że to po prostu baśnie. W życiu Joanny Gryzik baśń wydarzyła się naprawdę. Tyle tylko, że w tej niesamowitej historii to Kopciuszek przyniósł złoty pantofelek księciu, a nie odwrotnie. Czwarta z kolei powieść Gabrieli Anny Kańtor opowiada o spotkaniu dwóch osób; właśnie Joanny – „śląskiego Kopciuszka”- ubogiej sieroty z kopalnianych slamsów i magnata przemysłowego, słynnego self-made mana, który w latach 1801-1848 dorobił się majątku szacowanego na 2 miliony talarów. Opowieść o tym, jak od owego przypadkowego spotkania zmieniło się ich życie - jest gotowym scenariuszem na ekscytujący film! Dla Czytelników będzie to niezapomniana lektura.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 03 lipca 2020
"Śląski Kopciuszek" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Mariola Ogorek
27 października 2020

Moją uwagę przekłuł tytuł i tematyka utworu. Miałam już raz styczność z «Małym księciem» w wydaniu śląskiej gadki i wyszła rewelacyjnie. Widząc tę książkę od razu nasunęła mi się podobna myśl. Jednak książka Gabrieli Kantor jest czymś zupełnie innym. To nieco odwrócona i przeniesiona z realnego życia historia o Kopciuszku, która skradła moje serce. Ciepła powieść o śląskim magnacie przemysłowym i biednej dziewczynce, którą bierze on na wychowanie. Fabuła książki oparta na faktach, tym bardziej chcę oddać szacunek autorce, bo wnikliwość robi naprawdę wrażenie. Nigdy nie słyszałam podobnej historii i na pewno do niej wrócę. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę