WięźTekst

Dlaczego rodzice powinni być ważniejsi od kolegów
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Psycholog kliniczny oraz lekarz medycyny łączą siły, by zmierzyć się z jedną z najbardziej niezrozumiałych tendencji, która coraz silniej uwidacznia się wśród młodych pokoleń. Doktor Gordon Neufeld i Gabor Maté szukają odpowiedzi na trudne pytanie: dlaczego dzieci stawiają kolegów wyżej niż rodziców?

Książka Więź ułatwia rodzicom zrozumienie tego niepokojącego zjawiska i proponuje rozwiązania mające przywrócić intuicyjnej więzi między dzieckiem a rodzicem należne jej pierwszeństwo, ustalić właściwą hierarchię w domu i odzyskać zaufanie i miłość swoich dzieci.

Koncepcje, zasady i praktyczne porady zawarte w książce pomogą rodzicom w zapewnieniu dzieciom tego, co przewidziała natura: prawdziwej bliskości, bezpieczeństwa i ciepła oraz możliwość przekazania wartości często nieobecnych w relacjach z rówieśnikami.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
Gabor Mate "Więź" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Norbert Rzab
24 lipca 2020

"Jeden z lepszych poradników dla rodziców i pedagogów jaki czytałem. Dostrzegłem dzięki niemu sporo rzeczy, których wcześniej nie zauważałem, bądź ignorowałem. Oprócz tego, że autorzy powołują się na aktualne badania naukowe, piszą również o swoich osobistych doświadczeniach rodzicielskich. I to chyba najbardziej w całej książce mnie przekonało.

Spora cześć książki poświęcona jest momentowi, w którym dziecko orientuje się na rówieśników i jednocześnie jego relacja z rodzicem staje się drugoplanowa, bądź całkowicie zanika. Wielu rodziców zastanawia się, czy ich pociechy w wystarczającym stopniu socjalizują się z rówieśnikami, czy tak właśnie wygląda prawidłowe wychowanie? Ta książka obala wiele mitów. Porusza temat dojrzewania psychicznego do budowania relacji, przyjaźni. Tłumaczy, skąd się biorą «„trudne“» zachowania naszych dzieci w różnym wieku. Bardzo, ale to bardzo polecam."

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę