Odwaga bycia szczęśliwym

Tekst
Japoński fenomen, który pokazuje, jak kroczyć drogą szczęścia
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Mając nadzieję na kontynuowanie dyskusji z książki Odwaga bycia nielubianym, młodzieniec odwiedza filozofa, aby porozmawiać o tym, co wpływa na poczucie szczęścia: wrażenie użyteczności, szacunek, zaufanie do innych i do siebie, nastawienie do pracy, karanie i chwalenie. Bycie odpowiedzialnym za własne szczęście tu i teraz wymaga czasem trudnych decyzji.

FILOZOF: Każdy może być szczęśliwy teraz, od zaraz. (…) Ale szczęście, o którym mówimy, nie jest czymś, co tkwi w jednym miejscu, byś mógł się nim nacieszyć. Musisz kontynuować tę wędrówkę ścieżką, na którą wszedłeś. Koniecznie trzeba na to zwrócić uwagę. Zdążyłeś już postawić pierwszy krok, wcale nie taki mały, ale po drodze zwątpiłeś. I nie tylko się zatrzymałeś, a nawet próbujesz zawrócić. Czy wiesz, dlaczego tak się dzieje?

MŁODZIENIEC: Chcesz powiedzieć, że jestem mało cierpliwy, tak?

FILOZOF: Nie. Ty po prostu nie dokonujesz w życiu najważniejszych wyborów. Kropka.

Filozof i Młodzieniec w kolejnej odsłonie mówią rzeczy, z którymi przy pierwszym zetknięciu trudno się zgodzić. Ale które kiełkują w nas powoli… Czy przyniosą owoce? To zależy tylko od nas. W końcu nie na darmo autorzy tyle miejsca poświęcają metodom wychowawczym. Chodzi im o to, byśmy wychowali samych siebie – do szczęścia. Szczęścia, które – jak mówią – jest dostępne tu i teraz. Szczęścia, które sprawia, że potrafimy się zaprzyjaźnić z każdym. I każdego pokochać. Każdego, a więc również siebie.

Odwaga bycia szczęśliwym to mądra i skłaniająca do pracy nad sobą książka. Polecam!

Joanna Olekszyk, redaktor naczelna magazynu „SENS”

Odwaga bycia szczęśliwym to książka o bogatej treści, czerpiąca garściami z filozofii Adlera i wyznaczająca drogę ku szczęściu. Stanowi komplet wskazówek, dzięki którym znajdziesz prawdziwy przepis na pomyślność. Spojrzysz w nowy, świeży sposób na wartości takie jak wspólnota, szacunek, miłość czy edukacja, co pozwoli ci zatrzymać się i pochylić nad podstawami człowieczeństwa. Ta książka to recepta na mądre i szczęśliwe życie.

Małgorzata Tinc, ladymargot

Krok po kroku, strona po stronie – rozpocznij wędrówkę ku prawdzie i miłości. Odwaga bycia szczęśliwym stanie się twoim drogowskazem. Polecam tę lekturę wszystkim, którzy nie boją się trudnych pytań.

Maria Rotkiel, psycholog, terapeutka rodzinna, terapeutka par, trenerka motywacyjna

Choć jest to opowieść o dążeniu do prostoty, nie ma w niej prostych odpowiedzi. Jeśli jednak podejdziesz do niej z otwartością i ciekawością dziecka, które zaczyna odkrywać świat, czeka cię fascynująca podróż, która da ci wiedzę o naturze ludzkiej i pokaże siłę budowania wspólnoty oraz twoje miejsce w tej wspólnocie – bez przemocy, za to w poszanowaniu innych. Ta książka uczy, jak być uważnym i odważnym. A przede wszystkim, jak stać się dla siebie samego zarówno nauczycielem, jak i uczniem.

Dagny Kurdwanowska, dziennikarka, współautorka książki A może nie ma się czego bać?, redaktor naczelna portalu sukces pisany szminka

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 07 kwietnia 2020
  • ISBN: 9788375797787
  • Tłumacz: Łukasz Hojun Szpunar
  • Wydawca: Galaktyka
  • Spis treści
Kishimi Ichiro "Odwaga bycia szczęśliwym" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Liliana Kalisz
20 kwietnia 2020

Książka, która wywarła na mnie duży wpływ i do której wracam co pewien czas. Są takie lektury, które zostają z nami na dłużej, skłaniają do autorefleksji i zmieniają sposób myślenia. «Odwaga bycia szczęśliwym» jest własnie jedną z takich pozycji w mojej biblioteczce. Przytoczone w niej koncepcje Aldera, nieustannie naprowadzają moje myśli na właściwy tor i pomagają w chwilach zwątpienia. Przewodnik ten, ukazuje zaskakująco proste wskazówki, ujęte w przystępnej formie dialogu, jak sprawić, że poczujemy się szczęśliwsi we własnej skórze, poprzez zrozumienie siebie oraz akceptację tego, że nie jesteśmy w stanie zadowolić każdego dookoła. Rewelacyjna książka. Otwiera oczy. O ile byłoby wszystkim prościej, gdyby każdy ją przeczytał…

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę

Inne książki tego autora