ProcesTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Proces
Proces
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 25,40  20,32 
Proces
Audiobook
Czyta Michał Białecki
19,90  14,73 
Szczegóły
Opis książki

Proces to surrealistyczna powieść Franza Kafki, która zgodnie z ostatnią wolą autora, miała pozostać nieopublikowana. Stało się jednak inaczej, w 1925 roku przyjaciel Kafki, Max Brod złamał testament i tym samym przekazał to wielkie dzieło do rąk czytelników. Głównym bohaterem powieści jest Józef K., niczym nie wyróżniający się obywatel, który zostaje aresztowany, mimo że nic złego nie popełnił… Wyjątkowość Procesu polega przede wszystkim na jego niesłychanej trudności interpretacyjnej. Prawie każdy czytelnik rozumie ją inaczej, a historycy literatury do dzisiaj toczą na ten temat gorące spory. Jedno jest jednak pewne, powieść Kafki to absolutny fundament, na którym bazuje współczesna literatura.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 11 marca 2019
  • ISBN: 978-83-63720-43-8
  • Wydawca: Liber Electronicus
  • Spis treści
Franz Kafka "Proces" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Proces
Audiobook
Czyta Michał Białecki
19,90  14,73 
Antonina Gorska
11 maja 2020

Klasyka literatury światowej, książka znana z tematyki absurdu systemu władzy i satyrycznej formy. Wspaniale napisana wizja świata totalitaryzmu, do którego trafia Józef K. Mężczyzna zostaje aresztowany, pomimo nie popełnienia żadnego przestępstwa, a następnie jest przesłuchiwany i ograniczany we wszystkich dziedzinach życia. Z czasem odwracają się od niego przyjaciele, a on zostaje sam. Przykład jak daleko sięgają macki władzy, o tym jak biurokracja i system pozbawiają go człowieczeństwa. Trudna lektura, ale bez wątpienia warta przeczytania i przemyślenia. Czytelnikowi może towarzyszyć poczucie zagubienia w treści książki, jednak jest to nic innego jak celowy zabieg autora, aby ukazać jaki chaos panował w głowie głównego bohatera. Mistrzowski styl i ponadczasowy temat bezsilności obywatela wobec systemu. Rewelacja.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę