Proces

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Proces
Proces
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 31,89  25,51 
Proces
E-book
16,80 
Szczegóły
Proces
Audiobook
Czyta Michał Białecki
19,90 
Szczegóły
Opis książki

Proces jest powieścią surrealistyczną Franza Kafki należącą do ścisłego kanonu literatury światowej. Opowiada o prokurencie bankowym Józefie K., który zostaje pewnego dnia aresztowany, pomimo że nie popełnił żadnego przestępstwa. Pozornie areszt ma łagodny charakter; skazany może prowadzić normalne życie, będąc jedynie zobowiązanym do pozostania do dyspozycji sądu. Jednak w rzeczywistości aresztowanie diametralnie przemienia egzystencję Józefa K. Odwracają się od niego przyjaciele i znajomi. ... Lektura dla szkół średnich

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 28 listopada 2020
Franz Kafka "Proces" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Proces
Audiobook
Czyta Michał Białecki
19,90 
Jolanta Byk
29 stycznia 2021

Jedna z moich ulubionych lektur z liceum – «Proces» Kafki. Przenikliwa i dołująca opowieść o zderzeniu zwykłego, uczciwego człowieka z machiną państwową. Zbiuroktryzowany świat i poszukiwanie samoświadomości – autor poruszył ponadczasowe treści, które mogą odnosić się do każdego człowieka i również dzisiejszych czasów. Książka absolutnie rewelacyjna, choć zbudowana na jednym wielkim absurdzie, którego nie rozumie ani główny bohater, ani sam czytelnik. Warta czasu i przeczytania lektura. Polecam jak najbardziej.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę