Bóg Imperator Diuny

Tekst
Z serii: s-f
Z serii: Kroniki Diuny #4
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Bóg Imperator Diuny
Bóg Imperator Diuny
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 77,80  62,24 
Bóg Imperator Diuny
Audio
Bóg Imperator Diuny
Audiobook
Czyta Miłogost Reczek
39,90  29,13 
Szczegóły
Opis książki

Oszałamiające połączenie przygody oraz mistycyzmu, ekologii i polityki.

Pokonawszy Alię i podporządkowawszy sobie nieustannie knujący intrygi ród Corrinów, Leto II objął rządy w Imperium i wprowadził je na swój Złoty Szlak. Trzy i pół tysiąca lat narzuconego spokoju zmieniło jednak niewiele. Bene Gesserit, Tleilaxanie, Ixanie i Gildia Kosmiczna – trzymani w ryzach groźbą odcięcia dostaw życiodajnego melanżu – gotowi są zrobić wszystko, by w końcu pozbyć się człowieka-czerwia.

Syn legendarnego Muad’Diba staje w obliczu najbardziej diabolicznego spisku w historii. Spisku, który może doprowadzić nawet do śmierci Boga…

Dom Wydawniczy REBIS oddaje czytelnikom nowe, poprawione wydanie cyklu „Kroniki Diuny”, który tworzą: Diuna, Mesjasz Diuny, Dzieci Diuny, Bóg Imperator Diuny, Heretycy Diuny i Kapitularz Diuną.

Najnowszą ekranizację Diuny wyreżyserował Denis Villeneuve (Blade Runner 2049, Sicario). Autorami scenariusza są Eric Roth (Forrest Gump), Jon Spaihts (Doktor Strange) i Denis Villeneuve, a muzyki – Hans Zimmer (Gladiator, Incepcja, Dunkierka). W obsadzie znalazły się takie gwiazdy światowego kina, jak Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Stellan Skarsgard, Jason Momoa, Charlotte Rampling, Javier Bardem, Josh Brolin, Zendaya i Oscar Isaac.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 16 września 2020
  • Rozmiar: 490 str. 2 ilustracje
  • ISBN: 9788381887786
  • Tłumacz: Marek Michowski
  • Wydawca: Rebis
  • Spis treści
Frank Herbert "Bóg Imperator Diuny" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Bóg Imperator Diuny
Audiobook
Czyta Miłogost Reczek
39,90  29,13 
Książka należy do serii
«s-f»
Umierając, żyjemy
Diuna. Książę Kaladanu
Bezkresna ciemność
-5%
Książka należy do serii
«Kroniki Diuny»
Heretycy Diuny
Kapitularz Diuną
Diuna
-5%
Chrystian Czarnowski
10 listopada 2020

"Bóg Imperator Diuny" to niewątpliwie jedna z tych książek, które wymagają od czytelnika pełnego skupienia. Jest to bowiem połączenie metafizyki, polityki i religii, obleczone zaawansowanym językiem i kwiecistą narracją. Moim zdaniem jednak warto się natrudzić, bo efekt jest spektakularny. Całość naprawdę robi wrażenie i porządnie daje do myślenia. Jedna z lepszych książek, jakie czytałem, która niezwykle zadziałała na moja wyobraźnię. Wymagająca lektura dla koneserów literatury. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę