Paryska krawcowa

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Paryż, 1940 rok. Trzy krawcowe próbują prowadzić możliwie normalne życie w okupowanym przez nazistów mieście. Każda z nich ma pewien sekret. Poraniona przez wojnę Mireille działa w ruchu oporu; Claire została uwiedziona przez niemieckiego oficera; Vivienne zaangażowała się w coś, o czym nikomu nie może opowiedzieć…

Wojna zmusza trzy młode kobiety do podejmowania niełatwych decyzji, a skrywane tajemnice narażają je na ogromne niebezpieczeństwa. Przyjaciółki wspierają się, wierzą, że są wobec siebie lojalne, lecz czy nie grozi im zdrada? Czy przetrwają ten okrutny czas, a więzi między nimi pozostaną nienaruszone?

Dwa pokolenia później Harriet, angielska wnuczka Claire, przybywa do Paryża w poszukiwaniu rodzinnych korzeni. Mieszka w tym samym budynku przy Rue Cardinale, w którym żyła jej babcia. I tam odkrywa historię, mroczniejszą i bardziej bolesną, niż mogła się spodziewać…

To znakomita powieść, napisana doskonałym językiem, ukazująca poszukiwanie własnej tożsamości przez pryzmat trudnych doświadczeń oraz odkrywająca, jak bardzo wojenne traumy wpłynęły na powojenne losy rodzin.

W ciągu miesiąca książka została sprzedana w ponad 100 tysiącach egzemplarzy, zdobywając tytuł najlepiej sprzedającej się książki miesiąca platformy Amazon.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 11 sierpnia 2021
  • ISBN: 9788365928092
  • Tłumacz: Grażyna Woźniak
  • Wydawca: Świat Książki
  • Spis treści
Fiona Valpy "Paryska krawcowa" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Paula Kula
19 listopada 2021

Piękna i wzruszająca książka o losach trzech przyjaciółek w ogarniętym wojną Paryżu. Pracują jako krawcowe w jednym z paryskich domów mody, zdawałoby się, że los jest dla nich łaskawy, bo robią to, co kochają, mogą cieszyć się życiem… Ale jak myśleć o świetlanej przyszłości, gdy wkoło ból i ludzkie cierpienie ciemiężonego przez nazistów narodu, które zabija wszelką radość. Szybko angażują się w działania Resistance, a każdy kolejny dzień niesie ze sobą realne zagrożenie… Polecam tę książkę, czytało się wyśmienicie, choć nie bez łez wzruszenia.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę