Bracia KaramazowTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Bracia Karamazow
Bracia Karamazow
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 54,94  43,95 
Bracia Karamazow
Bracia Karamazow
Audiobook
Czyta Krzysztof Plewako-Szczerbiński
34,95 
Szczegóły
Opis książki

Uznana za arcydzieło ostatnia powieść Dostojewskiego. Autor, opisując historię rodziny, w której popełniono ojcobójstwo, z wnikliwością analizy psychologicznej i bogactwem problematyki filozoficznej i moralnej bada naturę człowieka, zgłębia mroczne rejony ludzkiej duszy, poszukuje wiary i Boga, zastanawia się nad zwątpieniem, grzechem, sprawiedliwością i odkupieniem.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 10 marca 2019
Fiodor Dostojewski "Bracia Karamazow" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Bracia Karamazow
Audiobook
Czyta Krzysztof Plewako-Szczerbiński
34,95 
Zdzisława Gasiorowska
17 czerwca 2020

Jako oddana miłośniczka klasycznej literatury rosyjskiej oraz fenomenalnej twórczości Fiodora Dostojewskiego, czuję się w obowiązku zachęcić wszystkie osoby, które jeszcze nie czytały «Braci Karamoazow» aby to zrobiły. Choć wszystkie dzieła pisarza są bez wątpienia wspaniałe to konkretnie ta ma w moim sercu oddzielny pokoik. Wielka literatura ma to do siebie, że zmienia człowieka. Uświadamia mu co jest w życiu najważniejsze i porywa od pierwszych stron. Taka właśnie jest książka Dostojewskiego «Bracia Karamoazow». Pod erudycyjnym tekstem i charakterystycznym stylem kryją się filozoficzne przesłania, swoiste mrugnięcie okiem autora do jego czytelnika. Jego przenikliwość i dokładność w analizie psychologicznej człowieka zawsze wzbudza we mnie fascynację i podziw. Wiem, że do tej książki mogę powrócić zawsze i nigdy mnie nie zawiedzie. Dla mnie to klasyk nad klasyki, książka nad książkami, po prostu cudo!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę