Biesy

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Biesy są powieścią alegoryczną, dotyczącą dramatycznych wydarzeń w Rosji i Europie. Oś fabularną stanowi przedstawienie metod działania antypaństwowego terroryzmu oraz struktury organizacyjnej rosyjskich wywrotowców. Chcąc osadzić swą powieść jak najbardziej we współczesnych realiach, Dostojewski przeniósł na jej karty wiele elementów ówczesnego życia społeczno-politycznego.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 11 marca 2019
Fiodor Dostojewski "Biesy" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Edyta Tyma
19 czerwca 2020

Rosyjska literatura klasyczna jest naprawdę bogata i wspaniała. Twórców Złotego wieku w literaturze rosyjskiej jest bardzo dużo, jednak w ścisłej czołówce na pewno znajdzie się Fiodor Dostojewski. Autora «Zbrodni i kary» nie trzeba nikomu przedstawiać i choć zasłynął właśnie tym utworem, to do nie mniej wybitnych dzieł należą «Biesy». Intrygująca książka o życiu małej, rosyjskiej społeczności, genialny psychologizm postaci i ironiczny humor. Autor opowiada o wpływie władzy na obywatela, porusza problemy polityczne, rozpracowuje podwaliny totalitaryzmu pokazując jak jedna nieprzeciętna jednostka może manipulować społecznością. Dostojewski zdecydowanie zasłużył na miano genialnego twórcy tamtej epoki, a «Biesy» to niezwykły, niepowtarzalny klasyk.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę