Bracia KaramazowTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Bracia Karamazow
Bracia Karamazow
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 42,45  33,96 
Bracia Karamazow
Bracia Karamazow
Audiobook
Czyta Krzysztof Plewako-Szczerbiński
34,95  25,86 
Szczegóły
Opis książki

Fiodor Michajłowicz Dostojewski (1821-1881) – rosyjski pisarz i myśliciel. Jeden z najbardziej wpływowych powieściopisarzy literatury rosyjskiej i światowej. Uważany za mistrza realistycznej i naturalistycznej prozy psychologicznej na pograniczu realności i wyobraźni; w swych utworach często używał motywu walki dobra ze złem czającym się wszędzie. Głosił tezę o rosyjskim „posłannictwie” historycznym i religijnym, łącząc to przeświadczenie z niechęcią do Zachodu, socjalizmu i rewolucji – atakował ówczesny indywidualizm filozoficzny, dopatrując się w nim destrukcyjnego wpływu na człowieka i jego moralność; potępił zarówno kapitalistyczną cywilizację, jak ruchy socjalistyczne i rewolucyjne, zarzucając im zagubienie wartości chrześcijańskich i opowiadając się stanowczo przeciwko ateizmowi. ‘Bracia Karamazow’ to rosyjska powieść psychologiczna, ostatnia powieść Fiodora Dostojewskiego, uważana powszechnie za kulminację jego twórczości. Dostojewski spędził na pisaniu ‘Braci Karamazow’ ponad dwa lata. W zamierzeniu powieść miała być częścią cyklu ‘Żywot wielkiego grzesznika’, a historia bohatera powieści kontynuowana. Dostojewski zmarł jednak niedługo po publikacji ‘Braci Karamazow’, więc dalsze losy bohaterów pozostały w sferze domniemań. (Za Wikipedią).

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 13 maja 2020
Fiodor Dostojewski "Bracia Karamazow" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Bracia Karamazow
Audiobook
Czyta Krzysztof Plewako-Szczerbiński
34,95  25,86 
Zyta Radzinska
28 września 2020

Jedna z moich ulubionych powieści wśród rosyjskiej klasyki, a już na pewno mój ulubiony autor. Chyba nie ma osoby, która nie znałaby Dostojewskiego, a choć jego najbardziej znana powieść to «Zbrodnia i kara», dla mnie na pierwszym miejscu zawsze pozostaną «Bracia Karamazow». Nieoczywista opowieść o więzach rodzinnych i o tym, jak miłość potrafi zmienić człowieka. Dostojewski stworzył fantastyczne postaci, które zapadają w pamięć, a oryginalna fabuła trzyma w zainteresowaniu przez całą lekturę. I choć napisana była już lata temu nie traci na aktualności i swojej genialności. Bardzo zachęcam do czytania Dostojewskiego, to prawdziwy klasyk i rewelacyjna literatura rozwijająca horyzonty myślowe.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę