3 książki za 35 oszczędź od 50%
Filip Skrońc

Filip Skrońc

Filip Skrońc – reporter, fotograf i twórca wideo. O autorze Filip Skrońc przyszedł na świat w 1988 roku. Jest absolwentem Wydziału Dziennika... Szczegóły

O autorze

Filip Skrońc – reporter, fotograf i twórca wideo.

O autorze

Filip Skrońc przyszedł na świat w 1988 roku. Jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa UW ze specjalizacją w fotografii prasowej oraz stosunków międzynarodowych w Collegium Civitas. Jest współzałożycielem RATS Agency. Publikował w „Gazecie Wyborczej”, „Przekroju”, „Kontynentach” i magazynie „MaleMAN”. Jego reportaż został nagrodzony w konkursie im. Maćka Szumowskiego. Skrońc jest również finalistą Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej oraz konkursu stypendialnego dla młodych dziennikarzy im. Ryszarda Kapuścińskiego. Za materiał z Tanzanii otrzymał nagrodę w konkursie BZ WBK Press Foto. Otrzymał także stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii sztuki wizualne.

Twórczość

Filip Skrońc ma do tej pory na swoim koncie jedną książkę. Ukazała się na rynku wydawniczym w marcu 2020 roku, nosi tytuł “Nie róbcie mu krzywdy”. Jest to literatura faktu, świadectwo łamania praw człowieka w Tanzanii i krajach Afryki Wschodniej, gdzie osoby z albinizmem żyją w ciągłym zagrożeniu życia. Filip Skrońc przez lata dokumentował kolejne przypadki ataków, dociekał przyczyn tkwiących zarówno w historii afrykańskiego kontynentu, jak i w ludzkich głowach. Napisał książkę jako świetny reporter i wrażliwy na krzywdę innych człowiek.

Książkę Filipa Skrońca można przeczytać online na stronie LitRes lub pobrać w dowolnym formacie.