Trzeci FrontTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

A gdyby pakt Ribbentrop – Mołotow pozostał martwą literą, Sowieci nie wkroczyli 17 września 1939 do Polski, a nasi sojusznicy – Francuzi i Anglicy – już we wrześniu rozpoczęli działania wojenne z Niemcami? W tej alternatywnej rzeczywistości porucznik Karol Krupski, urzędnik ministerstwa propagandy, próbuje rozwikłać zagadkę tajemniczego zaginięcia swojego przyjaciela i współpracownika, Piotra Malanowskiego.

Spowite mgłą zaułki miasta, piękne kobiety, brutalni mężczyźni, niebezpieczeństwa wojny. W tej scenerii – intryga kryminalna i zagadka historyczna, która nie straciła aktualności nawet w XXI wieku. Pierwszorzędna lektura.

Sławomir Koper

Mocna, męska opowieść o tragicznym roku 1939. Z domieszką – i to całkiem sporą – historii alternatywnej. Czytałem z zapartym tchem!

Piotr Zychowicz

FILIP MOLENDA – historyk dziejów najnowszych. W swoim dorobku oprócz książek naukowych i popularnonaukowych ma także opowiadania i teksty publikowane m.in. w „Nowej Fantastyce” i „Do Rzeczy”.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 01 kwietnia 2020
  • Rozmiar: 340 str. 4 ilustracje
Filip Molenda "Trzeci Front" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Iga Bielat
29 stycznia

Bardzo fajna książka. Widać, że autor wykonał masę pracy w trakcie pisania. Jedyny mój zarzut – wątek kryminalny mógłby być trochę bardziej rozbudowany ale i tak uważam że jest ok. Spodobał mi się świat przedstawiony przez autora, choć to historia alternatywna, wydaje się bardzo prawdopodobna i realistyczna. Jeden z ciekawszych ebooków, jakie wpadł w moje ręce w ostatnim czasie.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę