Galicja 1914-1915Tekst

Zapiski korespondenta wojennego
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Zapiski korespondenta wojennego to wspomnienia Molnara z I wojny światowej.

Wspomnienia te to nie dziennik, nie historia wojny, ale pamiątka rocznej męki korespondenta wojennego.


Podróże, doświadczenia, korespondencje, migawki, zasłyszane historyjki, rozmowy z wodzami i szeregowcami, świadectwa uczestników zupełnie błahych jak i ważnych wydarzeń. Zdanie pisane w pośpiechu przez człowieka, który znalazł się na froncie...


Wydanie elektroniczne jest wzbogacone o liczne odniesienia do zasobów internetu, które pozwalają lepiej zrozumieć czytelnikowi kontekst rzeczywistości, w której żył i pracował Molnar. Odniesienia te, czynią z tej książki multimedialną platformę pokazującą świat początku XX wieku i czasy tzw. Wielkiej Wojny.


Książka wydana pod patronatem honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej  i Prezydenta Węgier

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 12 marca 2019
  • Rozmiar: 500 str. 71 ilustracji
  • ISBN: 978-83-608-4096-2
  • Tłumacz: Akos Engelmayer
  • Redaktor: Wydawnictwo Most
  • Wydawca: Wydawnictwo Most
  • Spis treści
Ferenc Molnar "Galicja 1914-1915" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Kuba Witulski
28 czerwca 2020

"Książka twórcy kultowych „Chłopców z Placu Broni” ponownie w moich rękach. Tym razem «„Galicja 1914-1915“», czyli wspomnienia Molnara z I wojny światowej.

Moim zdaniem pozycja obowiązkowa dla tych, którzy interesują się tematyką wojenną, militarną, historią. Zdecydowanie będzie to gratka dla fanów polskiej historii, ponieważ wraz z autorem przenosimy się do Przemyśla, Jarosławia czy Gorlic. Molnar opisał dramat Polaków podczas wojny, ciekawie jest zobaczyć jak na te wydarzenia patrzy obcokrajowiec. Styl książki jest bardzo lekki, poetycki, czyta się szybko i z przyjemnością, bywają też fragmenty humorystyczne. Jednym słowem, książka warta przeczytania, a nawet kupienia. Ciekawa, mądra i wciągająca. Polecam. "

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę