Chłopcy z Placu BroniAudio

Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Opis książki

Niezwykle popularna książka, klasyka literatury węgierskiej, tym razem w interpretacji Waldemara Barwińskiego. Przedstawia dzieje gromadki chłopców – uczniów budapesztańskiego gimnazjum – którzy gorąco pokochali swój plac zabaw i bronili go przed napaścią rówieśników z innej szkoły. Autor szczególnie podkreśla takie walory, jak honor, odwaga i poczucie obowiązku.

Czyta: Waldemar Barwiński

Ferenc Molnár (właśc. F. Neumann), ur. w 1878 r. w Budapeszcie, zm. w 1952 r. w Nowym Jorku. Ukończył studia prawnicze w Genewie. W czasie I wojny światowej był korespondentem wojennym. W 1930 r. opuścił Węgry na stałe. Przebywał w Austrii, Szwajcarii, od 1939 r. w Stanach Zjednoczonych. Pracował jako dziennikarz. Jest autorem licznych opowiadań i powieści dla dorosłych czytelników, a także komedii i dramatów, dzięki którym zdobył popularność w Europie i Ameryce. W Polsce nieustającym uznaniem cieszy się wielokrotnie wznawiana powieść dla młodzieży „Chłopcy z Placu Broni”.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 20 grudnia 2019
  • Czas trwania: 11 godz. 14 min 36 sek.
  • ISBN: 9788310135643
  • Tłumacz: Tadeusz Olszański
  • Lektor: Waldemar Barwiński
  • Wydawca: Nasza Księgarnia
Ferenc Molnar "Chłopcy z Placu Broni" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Książka należy do serii
«Lektury i edukacja»
Ten obcy
Szewczyk Dratewka
Chłopcy z Placu Broni
-5%
Najlepsza recenzja
A
05 maja, 21:38Agata Wolska

Fantastyczna książka, którą pamiętam jeszcze z czasów Szkoły Podstawowej. Historia grupki chłopców, oraz ich podejściu do wojny. Chodź to tylko zabawa, młodzi mężczyźni traktują ją bardzo poważnie, walczą za swoje ideały i z patriotycznych pobudek. Książka zawiera piękne wartości, które w najmłodszych latach dzieciństwa są bardzo ważne, porusza wątek lojalności, przyjaźni, walki o własne zdanie, jest także zderzeniem z tragiczną, nieoczekiwaną śmiercią. Dla mnie «Chłopcy z placu broni» to przejmująca i wzruszająca opowieść, która kształtuje dojrzałość emocjonalną i wrażliwość u młodego człowieka.

0Udostępnij:
Napisz recenzję
Napisz recenzję
Zamieść interesującą recenzję
składającą się przynajmniej ze 120 znaków