Mówili, że jestem zbyt wrażliwa

Tekst
Dla tych, co za duzo myślą i za bardzo sie przejmują
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Mówili, że jestem zbyt wrażliwa
Mówili, że jestem zbyt wrażliwa
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 74,80  59,84 
Mówili, że jestem zbyt wrażliwa
Audio
Mówili, że jestem zbyt wrażliwa
Audiobook
39,90  29,13 
Szczegóły
Opis książki

Najbardziej osobiste spojrzenie na wysoką wrażliwość „Całymi latami zadręczałam się, próbując zrozumieć, co jest ze mną nie tak, dlaczego moje postrzeganie rzeczywistości jest trzy razy bardziej intensywne niż u innych, dlaczego zawsze wcześniej od innych „wyczuwam” osoby negatywne i fałszywe, dlaczego jakieś dyskusje chodzą mi po głowie nawet przez pięć dni, dlaczego przeszkadzają mi głośne dźwięki, intensywne światło, krzyczący ludzie, dlaczego pewne obrazy z telewizji spędzają mi sen z powiek, dlaczego odczuwam wszelkie niesprawiedliwości w sposób absolutny, dlaczego myśl o śmierci innych, poza moją własną, jest dla mnie nie do zaakceptowania, dlaczego bez powodu ogarnia mnie strapienie, bo wydaje mi się, że jestem balonikiem w świecie wypełnionym szpilkami…” (fragment książki) • Wyczuwasz zmiany nastrojów, wyłapujesz ukradkowe spojrzenia, zauważasz niedopowiedzenia? • Zdarza ci się wejść do nieznanego sobie miejsca i poczuć od razu, że coś jest nie tak? • Masz bogate życie wewnętrzne, poszukujesz harmonii, choć czasem cierpisz z powodu natłoku myśli? • Unikasz koncertów i dużych imprez, bo pośród zamętu czujesz jednocześnie pobudzenie i wyobcowanie, jakbyś była w bańce? • Kiedy widzisz kogoś, kto czuje się nieswojo, od razu wiesz, co robić, by poczuł się lepiej? Jeśli na część tych pytań odpowiedziałaś twierdząco, to zapewne jesteś osobą wysoko wrażliwą i z tego powodu było ci czasem w życiu naprawdę ciężko. Dość! Pamiętaj, że wysoka wrażliwość nie jest słabością! To może być twoją tajną siłą. Dzięki temu, ze potrafisz odbierać „mocniej” sygnały wysyłane przez świat, widzisz, ze rzeczywistość mieni się rozmaitymi barwami. Nie odtrącaj ich, ubierz się w nie, bo przepięknie jest być wrażliwcem! Poznaj strategie pozwalające przekuć wysoką wrażliwość w życiową supermoc, uwolnij się od nieodpowiednich ludzi oraz sytuacji, które cię niszczą, i ciesz się życiem we wszystkich kolorach tęczy. Ta książka to także klucz do lepszych relacji z kimś bliskim, kto jest wyjątkowo wrażliwy. Dzięki osobistej perspektywie czytelnik może wreszcie naprawdę zrozumieć co czuje partner, dziecko, rodzic… znaleźć odpowiedzi na nurtujące od dawna pytania i spojrzeć na pewne sytuacje innym okiem.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 27 listopada 2019
  • Rozmiar: 240 str. 5 ilustracji
  • ISBN: 9788366380363
  • Tłumacz: Natalia Mętrak-Ruda
  • Wydawca: Wydawnictwo JK (Aha, Feeria)
  • Spis treści
Federica Bosco "Mówili, że jestem zbyt wrażliwa" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Mówili, że jestem zbyt wrażliwa
Audiobook
39,90  29,13 
Bogusława Baros
16 stycznia 2020

Ta książka o wrażliwych ludziach, napisana dla wrażliwych ludzi, na zawsze zdobyła moje wrażliwe serce! ))) Porada, którą daje mi Bosco, pomogła mi spojrzeć zupełnie inaczej na siebie i na otaczający świat, a także na wiele problemów, które wcześniej wydawały mi się tak ważne i nie dały mi odpoczynku. I nie mogę powiedzieć, że w książce jest tak wiele nowych rzeczy … Przeciwnie, poznasz wiele rzeczy, które sam znasz od dawna, ale nie zwracasz na to uwagi, nie wykorzystujesz niezastąpionej wiedzy dla własnej korzyści. Ta książka daje ci możliwość nawiązania dialogu ze sobą, analizy emocji i uczuć oraz nauczenia się, jak nimi zarządzać, minimalizując konflikt ze sobą i innymi ludźmi.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę