Jerozolima. Miasto Boga

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

„Jerozolima. Miasto Boga”  Eweliny Rubinstein  to przewodnik łączący ze sobą elementy reportażu, wywiadu, dokumentu.


 Opatrzony znakomitymi zdjęciami przenosi nas do stolicy Izraela, w którym świat arabski miesza się z żydowskim, a żydowski z chrześcijańskim. Poznając tę publikację dowiemy się między innymi dlaczego Żydzi przestrzegają koszerności, dlaczego religijne Żydówki golą głowy, jakimi samochodami jeżdżą Izraelczycy, jak przyrządzić smaczną szakszukę, czym jest mezuza, po czym poznać żonatego Żyda, ile wydamy na żywności, jeśli przez jakiś czas zamieszkamy w Jerozolimie? Książka porusza także wiele kontrowersyjnych tematów jak: homoseksualizm czy prostytucja. „Jerozolima. Miasto Boga" obala również stereotypy i pokazuje, jak różne i nieprzewidywalne potrafi być życie w Izraelu.


 Przewodnik pełen smaczków, ciekawostek, historyjek i anegdot, ale też i praktycznych informacji. Książka polecana nie tylko osobom wybierającym się do Ziemi Świętej, ale wszystkim, którzy ciekawi są tego miejsca.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 12 marca 2019
Ewelina Rubinstein "Jerozolima. Miasto Boga" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Kazimierz Paderewski
28 czerwca 2020

"Jerozolima. Miasto Boga" to moja pierwsza książka o tematyce kultury żydowskiej, religii, zasadach i obyczajach Izraela. Dotąd nie interesowałem się tym jakoś dogłębnie, jednak po tej lekturze na pewno sięgnę po podobne pozycje, otworzyła mi bowiem umysł i pokazała, że w tamtej części świata też jest interesująco. Jerozolima jest kojarzona głównie z konfliktem Izraelsko-Palestyńskim i Ścianą Płaczu, dlatego warto sięgać po pozycje tego typu aby kojarzyć ją z czymś ponad to. Dla mnie książka ta obfituje w ciekawe informacje, dowiedziałem się mnóstwo nowości i zostałem zachęcony by wybrać się w tamte strony. Uważam, że autorka skupiła się na najważniejszych aspektach, pomimo niespecjalnie obszernej objętości. Daje do myślenia i pozwala zastanowić się nad sensem stereotypów, które my Polacy kochamy. Mądra i ważna pozycja, polecam serdecznie.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę