Bo trzeba żyć. Tom 2. Gabrynia

Audio
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Opis książki

Apolonia, wdowa i matka czwórki dzieci, mimo że wyszła po raz drugi za mąż, nie do końca czuje się szczęśliwa. Martwi się o swoje pociechy. Najstarsza i najzdolniejsza z nich, Gabrynia, odkrywa budzący się w niej erotyzm, przeżywa pierwszą miłość i pierwsze rozczarowania. Kończy szkołę i rozpoczyna pracę. Odnosi zawodowe sukcesy i poznaje mężczyznę swego życia. Gabrynia jest szczęśliwa i z ufnością patrzy w przyszłość, tym bardziej że marzenia się spełniają jedno po drugim.

Wybucha jednak wojna, która wywraca wszystko do góry nogami – nie tylko życie bohaterek, ale także ich poglądy na wiele spraw, nawet tak fundamentalnych jak dobro i zło.

Wojenny terror, codzienne życie pod okupacją niemiecką, ukrywanie młodej Żydówki, strach przed śmiercią – świat wokół się wali. Jednak... trzeba żyć.

Dla Gabryni i jej bliskich to czas wielkiej próby i niesamowitych zrządzeń losu.

„Bo trzeba żyć” jest powieścią o rodzinie, tożsamości i prawdziwej miłości. Fabuła tej sagi rodzinnej rozgrywa się na Podlasiu, a jej tło stanowią wielkie wydarzenia pierwszej połowy XX wieku – od wybuchu pierwszej wojny światowej aż po śmierć Stalina.

W przygotowaniu trzeci tom „Bo trzeba żyć. Rodzina”.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 02 lipca 2020
  • Czas trwania: 11 min 26 sek.
  • ISBN: 978-83-8194-559-2
  • Lektor: Joanna Domańska
  • Wydawca: Storybox
Ewa Szymańska "Bo trzeba żyć. Tom 2. Gabrynia" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
kuteliq
08 maja

Gorąco polecam. Książkę przesłuchałam. Bardzo dobrze przeczytana, podobnie jak to było przy I cz.– «Apolonia». Lektura mądra, zaciekawić może nie tylko mieszkańców okolic Łukowa, bo realia przedstawione w lekturze dotyczą mieszkańców całej Polski lat wojennych i tuż po niej. Bardzo prawdziwa. Wzrusza i porusza.. Od razu chce się sięgnąć po trzecią część trylogii- «Rodzina»

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę