Procesy magazynowe w przykładach i ćwiczeniach. Przewodnik metodyczny

PDF
0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Materiał zawarty w e-booku Procesy magazynowe w przykładach i ćwiczeniach. Przewodnik metodyczny nie ogranicza się do przedstawienia typowego klucza rozwiązań. Nauczyciel otrzymuje kompletną wersję podręcznika, wzbogaconą o starannie przygotowany komponent metodyczny. Autorzy położyli nacisk na identyfikację tych elementów ćwiczeń i zadań, które wymagają niekiedy bardziej rozbudowanego komentarza w formie pisemnej i/lub graficznej.

Oprócz obszernego "pakietu” rozwiązań nauczyciel znajdzie w nim wiele cennych rad i wskazówek dot. sposobów wykonania ciągu opisywanych działań, ale także odpowiedź na wątpliwości, jakie mogą pojawić się w trakcie rozwiązywania. Taka forma interakcji nauczyciela z uczniem pozwoli zweryfikować poprawność wykonania zadań. Rozwiązania wielu zadań są przedstawione według formuły "krok po kroku". Przyjęty sposób prezentacji ułatwi nauczycielowi pracę z samym podręcznikiem, a uczniom pomoże zrozumieć sekwencje operacji realizowanych w typowym magazynie.

W całym opracowaniu właściwe odpowiedzi w języku polskim zaznaczono kolorem czerwonym; do oznaczenia komentarzy, wskazówek oraz odpowiedzi w języku angielskim użyto koloru niebieskiego.


Dodatkowym elementem Przewodnika metodycznego jest wprowadzenie specjalnych komentarzy, wskazujących na typowe błędy popełniane przez uczniów podczas wykonywania zadań i ćwiczeń. Kolejny ważny komponent to specjalnie opracowane - dodatkowe arkusze kalkulacyjne. Dzięki nim nauczyciel uzyskuje pewność, jakie formuły należy podać, aby uzyskać rozwiązanie.

Na szczególną uwagę zasługują wypełnione karty pracy, zawierające cenne wskazówki dotyczące różnych wariantów rozwiązań. Przykładem mogą być wyliczenia dla różnych wariantów kompletacji. Są to tylko propozycje, które nie wyczerpują wszystkich możliwych opcji. Stanowią jedynie materiał poglądowy, który jest punktem wyjścia do poszukiwania lepszych rozwiązań. Uzupełnieniem danych zawartych w niektórych tabelach są rysunki załączone pod obliczeniami, na których przedstawiono, jak wyglądają przebiegi procesu kompletacji dla poszczególnych formuł matematycznych.


Z uwagi na ograniczony dostęp do obiektów magazynowych nie wszystkie zadania uczniowie mogą zrealizować znając realia magazynowe. Okazuje się, że w przypadku np. braku możliwości przeprowadzenia rzeczywistego procesu, można wykonać jego symulację na przykładzie przedmiotów wykorzystywanych w klasie.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 14 maja 2021
  • Rozmiar: 327 str.
  • ISBN: 978-83-63186-73-9
  • Całkowity rozmiar: 39 MB
  • Całkowity liczba stron: 327
  • Rozmiar stron: x мм
  • Wydawca: Instytut Logistyki i Magazynowania
Paweł Andrzejczyk "Procesy magazynowe w przykładach i ćwiczeniach. Przewodnik metodyczny" – pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Biblioteka Logistyka»
Meine Logistik. Deutsch für Logistiker. Język niemiecki dla logistyków
Procesy magazynowe w przykładach i ćwiczeniach. Przewodnik metodyczny
Zapasy i magazynowanie. Przykłady i ćwiczenia
-5%

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę