Washington BlackTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Washington Black
Washington Black
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 72,80  58,24 
Washington Black
Audio
Washington Black
Audiobook
Czyta Marcin Popczyński
39,90  31,52 
Szczegóły
Opis książki

Finalistka Nagrody Bookera, jedna z ulubionych książek Baracka Obamy.

„Wybitna powieść. (…) Washington Black kryje bezmiar uczuć.” -Entertainment Weekly

Inspirująca opowieść o wolności i odkrywaniu samego siebie.” -Time

„Błyskotliwa. Pełna prawd i zdumiewających zjawisk.” -San Francisco Chronicle

„Żywy obraz niewolnictwa, równie wstrząsający jak ten przedstawiony w Kolei podziemnej Colsona Whiteheada, przeobraża się w powieść przygodową i opis wędrówki bez granic, od którego nie możesz się oderwać.” -The Guardian

Eduygan stworzyła wspaniałą powieść przygodową, z fantazją i wrażliwością opisując losy swojego młodego, aspirującego do lepszego życia bohatera.

11-letni Wash – George Washington Black – niewolnik z plantacji trzciny cukrowej na Barbadosie jest przerażony, gdy zostaje wybrany na służącego przez brata swojego pana, lecz później ze zdziwieniem przekonuje się, że Christopher Wilde to miłośnik przyrody, badacz, wynalazca i abolicjonista. Z czasem – mimo przepaści, która ich dzieli – obaj zaczynają dostrzegać w sobie człowieczeństwo.

Gdy ktoś nieoczekiwanie ginie i za głowę Washa zostaje wyznaczona nagroda, obaj muszą wszystko rzucić i salwować się ucieczką. Powieść, której akcja rozgrywa się na obszarze ciągnącym się od Karaibów po mroźną Arktykę i od Londynu po Maroko, opowiada o odnajdywaniu siebie i zdradzie, o miłości i przebaczeniu oraz o życiu, które runęło i na nowo się odrodziło.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 12 sierpnia 2020
  • ISBN: 9788381396707
  • Tłumacz: Bohdan Maliborski
  • Wydawca: Świat Książki
  • Spis treści
Esi Edugyan "Washington Black" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Washington Black
Audiobook
Czyta Marcin Popczyński
39,90  31,52 
Faustyna Strozewska
28 października 2020

Do książki «Washington Black» Esi Edugyan podeszłam z dużą ciekawością po przeczytaniu intrygującego opisu. Przygody kilkuletniego, murzyńskiego chłopca, Washingtona Blacka, wychowanego w kolonii, który od biednego dziecka przechodząc długą drogę osiąga sukces. Opowieść o niewolnictwie, szowinizmie i pokonywaniu uprzedzeń. Wzruszająca i pełna niesamowitych emocji, doskonale bawiłam się czytając, książka ta zaspokoiła moje literackie wymagania. Gorąco polecam tę pozycję.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę