Dziadek do orzechów

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Dziadek do orzechów
Dziadek do Orzechów
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 22,95  18,36 
Dziadek do orzechów
Dziadek do Orzechów
Audiobook
Czyta Elżbieta Kijowska
19,95 
Szczegóły
Opis książki

Dziadek do orzechów autorstwa Ernesta Amadeusza Hoffmanna to prawdziwa bożonarodzeniowa klasyka. Akcja książki rozpoczyna się w wieczór wigilijny. Mała Klara i jej brat Fred jak co roku pod choinką znajdują mnóstwo wspaniałych prezentów. Wśród nich jest także tytułowy dziadek do orzechów – niepozorna figurka, która już wkrótce przeniesie małą dziewczynkę w baśniowy świat, w którym zabawki walczą z myszami… Powieść Hoffmanna, wydana po raz pierwszy w 1816 roku, została przetłumaczona na niemal wszystkie języki, a francuska adaptacja posłużyła Piotrowi Czajkowskiemu do skomponowania baletu o tym samym tytule.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 07 marca 2019
  • ISBN: 978-83-63720-36-0
  • Wydawca: Liber Electronicus
  • Spis treści
Ernst Theodor Amadeus Hoffmann "Dziadek do orzechów" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Dziadek do Orzechów
Audiobook
Czyta Elżbieta Kijowska
19,95 
Małgorzata Motyka
31 sierpnia 2020

"Dziadek do orzechów' to przepiękna, fantastyczna baśń z czasów mojego dzieciństwa, do której lubię czasem wrócić po latach. Jedna z moich pierwszych przeczytanych książek, którą czytałam w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Dziś czytam ją moim dzieciom, które też ją uwielbiają. Opowieść o dziewczynce, która za pośrednictwem dziadka do orzechów przeżywa niesamowitą podróż do niezwykłej krainy. Z sentymentem wspominam ten pouczający klasyk, który porusza wyobraźnię i wprowadza do życia trochę magii. Wspaniale było znowu poczuć tę atmosferę i wskoczyć w świat dziecka gdzie jawa miesza się ze snem. Książka dla czytelnika w każdym wieku, niezależnie od poglądów i pochodzenia. Ze szczerego serca polecam

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę