Światło innych gwiazdTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Elektryzująca opowieść o sile ambicji i zachwycie, które nieprzerwanie każą sięgać ku gwiazdom.

Jest rok 1986, jedenastoletnia Nedda Papas, która mieszka przy Centrum Kosmicznym na Florydzie, marzy o zostaniu astronautką. Dziewczynka jest zapatrzona w ojca inżyniera, pochłoniętego obsesyjną pracą nad niebezpiecznym projektem. Mężczyzna tworzy wynalazek, który drastycznie zmienia strukturę czasu, a życie jego najbliższych pogrąża w chaosie.

Nedda musi zmierzyć się z sekretami ojca i z konsekwencjami jego niebezpiecznych marzeń, odnajdując przy okazji niespodziewaną sojuszniczkę – swoją matkę, z którą nigdy wcześniej nie potrafiła się porozumieć.

Dekady później Nedda spełnia swoje dziecięce marzenie i zostaje astronautką. Podczas misji jej załoga staje w obliczu kryzysu, który zagraża powodzeniu przedsięwzięcia oraz ich życiu. Nedda ma szansę znaleźć rozwiązanie, ale żeby to zrobić, musi pogodzić się ze swoją przeszłością i przyszłością.

Światło innych gwiazd to przejmująca opowieść o relacji ojca z córką, o sile kobiet w świecie, który je ogranicza i o cenie, jaką trzeba zapłacić za wielkie osiągnięcia. Autorka zadaje pytania o to, jak zmieniło się nasze życie, czym jest postęp i co tak naprawdę oznacza poświęcenie dla wyższych celów.

Świetnie poprowadzone postaci i barwna proza składają się w chwytającą za serce, wstrząsającą opowieść. Pełna rozmachu i wdzięku. Wybitna.

Kirkus Reviews

Erika Swyler debiutowała w 2015 roku, bestsellerową powieścią – Księga wieszczb. Jest absolwentką Uniwersytetu Nowojorskiego, pisarką, autorką sztuk i esejów publikowanych m.in. w „The New York Times” i Literary Hub. Mieszka z mężem na Long Island.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 12 sierpnia 2020
  • ISBN: 9788381433075
  • Tłumacz: Aga Zano
  • Wydawca: Czarna Owca
  • Spis treści
Erika Swyler "Światło innych gwiazd" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Adrianna Orlicka
27 października 2020

Dawno nie zostałam tak bardzo zmylona okładką książki. Spodziewałam się subtelnej narracji pełnej rozmyślań w stylu Coelho, a dostałam coś z pogranicza science-fiction i fantasy. Oczywiście to tylko na plus! Tematyka kosmosu zawsze mnie fascynowała, cieszę się więc, że trafiłam na taką pozycję. Główną bohaterką jest Nedda Papas, jedenastoletnia dziewczynka mieszkająca przy Centrum Kosmicznym na Florydzie. Nedda marzy o zastaniu astronautką i jest absolutnie zapatrzona w ojca inżyniera, pochłoniętego obsesyjną pracą nad niebezpiecznym wynalazkiem. Co będzie dalej przeczytajcie sami, bo naprawdę warto:)

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę