Wojenna koronaTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Wojenna korona
Wojenna korona
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 78,90  63,12 
Audio
Wojenna korona
Audiobook
Czyta Filip Kosior
39,90  27,93 
Szczegóły
Opis książki

„Wojenna korona” – czwarty tom bestsellerowego cyklu „Odrodzone Królestwo”

Dokonało się. Na skroniach Władysława Łokietka spoczęła królewska korona. Ale wrogowie króla rosną w siłę. Jan Luksemburski wygrywa straszliwą bitwę pod Mühldorf i wyrasta na ważnego europejskiego gracza. Krzyżackie intrygi sprawiają, że wyrok papieski jest nie do wykonania. Władysław zaczyna pojmować, iż żadna dyplomacja nie pozwoli mu odzyskać Pomorza. Wchodzi w sojusz, który nikomu w Europie nie przyszedłby do głowy. Zaskakuje wrogów i wkracza na wojenną ścieżkę, by dokonać zemsty za królobójstwo sprzed trzydziestu lat. Nie ma jednak pojęcia, że na życie jego jedynego syna czyha nieznany wróg. Następca tronu jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie, a na królestwo polskie rusza potężna armia Jana Luksemburskiego.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 29 października 2019
Elżbieta Cherezińska "Wojenna korona" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Wojenna korona
Audiobook
Czyta Filip Kosior
39,90  27,93 
Książka należy do serii
«Odrodzone Królestwo»
Niewidzialna korona
Wojenna korona
Odrodzone królestwo
-5%
Izajasz Trawinski
16 stycznia 2020

Jedna z najlepszych historycznych serii! Po trzeciej książce byłem trochę rozczarowany autorem, ale czwarta ucieszyła mnie, że postanowiłem kontynuować czytanie tego cyklu. Najwięksi królowie w historii Polski, księżniczki, rycerze, przygody, honor i sprawiedliwość oraz, oczywiście, miłość … Wszystko to i wiele więcej można znaleźć w cyklu Odrodzone królestwo. A ile jest kolorowych opisów różnych znaków epoki! Zamki, posiadłości, życie i zwyczaje … Wszystko to było dla mnie szczególnie interesujące! A jeszcze przyjemniejsze jest to, że wszystko to opiera się na prawdziwych wydarzeniach historycznych. Fascynuje mnie ta seria i cieszę się, że mogę przeczytać następną część!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę