Jak przestać się bać

Tekst
Dla introwertyków, nieśmiałych i tych, którzy odczuwają lęk społeczny.
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Lęk społeczny, w mniejszym lub większym stopniu, towarzyszy każdemu z nas. We współczesnym świecie przybywa zresztą sytuacji, w których może się on wzmóc. Boimy się, że ktoś dostrzeże nasze wady lub słabości albo przynajmniej zauważy jakąś drobną niezdarność i obdarzy nas pogardliwym spojrzeniem… Nawet niepozorne zdarzenia wyzwalają w nas spiralę niepotrzebnych myśli, od których nasz lęk pęcznieje jak nadmuchiwany balonik. Wraz z nim zaś nasza pewność siebie staje się coraz mniejsza. W konsekwencji zwyczajne sytuacje czy czynności wydają nam się pełne niebezpieczeństw niczym ścieżki najeżone tłuczonym szkłem… A przecież jesteśmy w stanie opanować swój lęk. To, że go odczuwamy, nie musi czynić z nas aspołecznych odludków ani uniemożliwiać przeżywania codziennych radości. Jeśli uświadomimy sobie, z czego biorą się nasze obawy, będziemy mogli stawić czoła sytuacjom, które do tej pory budziły w nas instynktowny strach. Dr Ellen Hendriksen, psycholożka kliniczna, która na co dzień pomaga ludziom wyzwolić się z lęku społecznego, korzystając z najnowszej wiedzy i swojego doświadczenia, przedstawia w tej książce konkretne wskazówki, które pozwolą ci odnieść sukces w każdej nieznanej sytuacji społecznej. I może cię to zaskoczy, ale… tak naprawdę nie masz problemu z umiejętnościami społecznymi. Dowiedz się, w czym tkwi twoja trudność, i odzyskaj siebie! Potraktuj tę książkę jako klucz do zmiany – do zrzucenia zewnętrznej powłoki nerwowości, tak by ujawnił się pełen swobody i pewności rdzeń twojej osoby. Celem nie jest tańczenie na stole czy zakładanie sobie abażuru na głowę, tylko postawienie przed sobą niewielkiego wyzwania na swoich warunkach. Zaczniesz od prowadzenia życia, na jakim ci zależy, razem z lękiem – zabierając go z sobą. A w miarę jak będziesz to robić, lęk zacznie nieoczekiwanie odpływać. Nic się nie zmieni. I wszystko się zmieni.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 03 czerwca 2020
  • Rozmiar: 340 str. 10 ilustracji
  • ISBN: 9788366380783
  • Tłumacz: Dariusz Rossowski
  • Wydawca: Wydawnictwo JK (Aha, Feeria)
  • Spis treści
Ellen Hendriksen "Jak przestać się bać" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Honorata Kruk
01 czerwca

Książka świetne napisana, przemyślana i zawiera wiele konstruktywnych rad (a może raczej cały wachlarz możliwości). Poparta została zarówno naukowymi dowodami, jak i sytuacjami z życia codziennego. Czytając słowa Autorki, miałam wrażenie, że mnie zna, rozumie moje lęki. Poradnik otworzył mi oczy na wiele ważnych tematów, przede wszystkim postanowiłam mieć większy dystans do siebie. Całe szczęście moje lęki nie są aż takie wielkie, jednak z pewnością ta urocza książka wiele mi uświadomiła. Na pewno będę wielokrotnie do niej wracać. Ogromnie polecam i dziękuję Autorce! <3

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę