Zmyślenia

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Zbiór opowiadań przedstawiający zróżnicowane „problemy świata”. Dziecko, które wkraczając w dorosłość obserwuje rozmaite zależności między ludźmi i otaczającą nas rzeczywistością, nieszczęśliwa mężatka, uwięziony w obcym ciele ojciec czy potomek słynnego pisarza. Zakazana miłość pozamałżeńska, homoseksualizm – to tematy trudne. Wszyscy zmagają się z własnym ja oraz z wrogo nastawionym do odmienności światem.

Opowiadania zebrane w tym zbiorze otwierają nas na świat, zmuszają do przemyśleń i ponownego przewartościowania tego, co do tej pory uważaliśmy za właściwe lub akceptowalne, bo każdy z nas współtworzy rzeczywistość i wpływa na życie ludzi, czasem nawet nieznajomych. To, w jaki sposób traktujemy innych ludzi i zwierzęta, jak skłonni jesteśmy do szukania sensacji tam, gdzie ich nie ma, również zasługuje na nasze rozważania.

Każda historia jest inna, więc zanim skomentujemy czyjeś zachowanie, trzeba choćby spróbować wejść w jego buty, a wówczas może i nasz punkt widzenia diametralnie się zmieni.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 02 lutego 2021
Eliza Segiet "Zmyślenia" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Agnieszka Sieradzka
15 marca

Warty przeczytania zbiór opowiadań! Tematyka jest różna, ale przeplatają się wątki inności, tolerancji, zdrady, miłości, poszukiwania weny i zrozumienia świata, nienawiści, pomocy bliźniemu i wiele innych. Opowiadania zebrane w tym zbiorku otwierają nas na świat, zmuszają do przemyśleń. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę