3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Made in Sweden. 60 słów, które stworzyły naród

Audio
0
Recenzje
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Made in Sweden. 60 słów, które stworzyły naród
Made in Sweden. 60 słów, które stworzyły naród
E-book
32,90 
Szczegóły
Opis książki

Język to władza. Dlatego napisałam tę książkę

Szwedzkie słowo lagom, oznaczające życie wystarczająco dobre, rozprzestrzeniło się w świecie jako symbol szwedzkiego umiaru, wygodnego i przyjemnego życia w otoczeniu ładnych przedmiotów, kojących krajobrazów, spędzanego na lekturze najlepszych na świecie kryminałów. A co, jeśli to wyłącznie fantazja? Doskonale prowadzony narodowy marketing, na który wszyscy daliśmy się nabrać?

Elisabeth Åsbrink, z właściwą sobie elokwencją, błyskotliwością i dowcipem, zabiera nas w niesamowitą i zaskakującą podróż przez szwedzką historię, idee, język i wartości. Znane słowa, zjawiska i zwroty – od „szwedzkiej zawiści”, „duńskich durniów”, „bydła dyktatury”, przez „IKEA”, „zdejmij buty” i „przeciętnego Svenssona” po „Most nad Sundem”, „OMG” i „Nie wiedzieliśmy” – są jak piksele tworzące prawdziwy portret Szwecji.

Elisabeth Åsbrink (ur. 1965)

Szwedzka pisarka i dziennikarka, autorka książek Czuły punkt, W Lesie Wiedeńskim wciąż szumiądrzewa, 1947. Kilkukrotnie nominowana do prestiżowej Nagrody Augusta, otrzymała ją w 2011 r. Jest również laureatką Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 25 maja 2021
  • ISBN: 9788380326538
  • Tłumacz: Natalia Kołaczek
  • Lektor: Matylda Matuszak
  • Wydawca: Wielka Litera
  • Spis treści
Elisabeth Asbrink "Made in Sweden. 60 słów, które stworzyły naród" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Made in Sweden. 60 słów, które stworzyły naród
E-book
32,90 

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę

Inne książki tego autora