Bellingcat: ujawniamy prawdę w czasach postprawdy

Audio
Niedostępna w sklepie
Oznacz jako przeczytane
Powiadom mnie po udostępnieniu:
Jak słuchać książki po zakupie
Bellingcat: ujawniamy prawdę w czasach postprawdy
Bellingcat: ujawniamy prawdę w czasach postprawdy
E-book
Szczegóły
Opis książki

Bellingcat: ujawniamy prawdę w czasach postprawdy opowiada o tym, jak jeden człowiek pobudził do działania dziennikarzy obywatelskich, którzy rozwiązują największe zagadki naszych czasów, korzystając jedynie z komputerów. Bellingcat to niezależny internetowy serwis śledczy, który rzuca nowe światło na nasz sposób myślenia o mediach, polityce i przyszłości cyfrowego świata.

Autor opisuje narzędzia używane do analizy danych od lat 90. XX wieku, od oprogramowania geolokacyjnego po aplikacje pozwalające określić z dokładnością do pół godziny czas wykonania zdjęcia. Książka opowiada również o dotychczasowych najgłośniejszych śledztwach Bellingcat, przybliża m.in. historię zestrzelenia malezyjskiego samolotu pasażerskiego nad Ukrainą, ukazuje też prawdę o pochodzeniu broni używanej w syryjskiej wojnie domowej i podsłuchach w telefonach dziennikarzy.

Krótko przed premierą książki świat znów usłyszał o Bellingcat. Dziennikarze opublikowali materiał, w którym podali nazwiska ośmiu funkcjonariuszy Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) zamieszanych – według autorów publikacji – w sprawę otrucia Aleksieja Nawalnego.

„Bellingcat walczy z Władimirem Putinem i jemu podobnymi za pomocą komputerów i smartfonów, atakując Kreml zza biurka”. Foreign Policy

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 20 kwietnia 2021
  • Data powstania: 2021
  • Czas trwania: 9 godz. 18 min 49 sek.
  • ISBN: 978-83-8230-117-5
  • Tłumacz: Radosław Madejski
  • Lektor: Wojciech Żołądkowicz
  • Prawa autorskie: Sonia Draga
  • Spis treści
Eliot Higgins "Bellingcat: ujawniamy prawdę w czasach postprawdy" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Bellingcat: ujawniamy prawdę w czasach postprawdy
Niedostępna w sklepie
Aleksandra Przywara
01 września 2021

Kupiłam tego audiobooka trochę z przypadku. W zasadzie są chyba ciekawsze pozycje o bellingcat, ale jeśli ktoś nie wie zbyt wiele o tym temacie to śmiało może zacząć od tej pozycji.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę