Wysoko wrażliwi

Tekst
Jak funkcjonować w świecie, który nas przytłacza
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Wyjątkowa książka o emocjach, zachowaniach i relacjach społecznych osób wysoko wrażliwych. Po raz pierwszy w Polsce! Czy jesteś wrażliwcem? Większość z nas od czasu do czasu odczuwa przytłoczenie światem swoich emocji, jednak osoby, o których mowa, żyją tak na co dzień. Autorka - psychoterapeutka, sama będąca też osobą wysoko wrażliwą - pokazuje, jak zidentyfikować tę cechę u siebie, jak sobie z nią radzić oraz jak ją wykorzystać (tak!) w różnych sytuacjach życiowych. Książka zawiera: • test pozwalający wykryć u siebie określone aspekty wysokiej wrażliwości • metody na postrzeganie swojej przeszłości w pozytywnej perspektywie, umacniającej poczucie własnej wartości • przykłady wpływu wysokiej wrażliwości na pracę zawodową i relacje osobiste • sposoby radzenia sobie z nadmiernym pobudzeniem • wskazówki, kiedy warto zwrócić się o pomoc do specjalisty "Ta doniosła książka (...) pokazuje nowy sposób postrzegania siebie, pozwala odetchnąć z ulgą i zyskać mocne poczucie swego miejsca wśród ludzi." John Gray, autor bestsellera Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus "Ta przenikliwa analiza fundamentalnego wymiaru ludzkiej natury jest lekturą obowiązkową. Zrównoważona prezentacja zagadnień przez autorkę wskazuje, jak można odejść od traktowania wysokiej wrażliwości jako wady, a przemienić ją w swoją zaletę." Philip G. Zimbardo, autor bestsellera Nieśmiałość oraz wielotomowego podręcznika Psychologia

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788372296665
  • Wydawca: Wydawnictwo JK (Aha, Feeria)
  • Spis treści
Elaine N. Aron "Wysoko wrażliwi" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Brygida Stanislawska
25 grudnia 2019

Autorką książki jest psycholog oraz psychoterapeuta, ale także osoba wysoko wrażliwą, więc mamy stuprocentową pewność, że wie o czym pisze. To jej własne doświadczenia skłoniły ją do rozpoczęcia badań nad wrażliwością.

Książka składa się z 10 rozdziałów, zaczynając od bazowych informacji na temat wysokiej wrażliwości w oparciu o badania naukowe, które doktor Aron przeprowadziła. Znajdziemy tam również badania z pokrewnych dziedzin, rozpatrzenie wysokiej wrażliwości szczegółowo w różnych życiowych kontekstach: dzieciństwo, praca, związki.

Ilość informacji jakich ta książka dostarcza jest ogromna. Oczywiście część z nich zaciekawi kogoś bardziej, inne mniej – kwestia indywidualna.

Początkowo byłam nieco sceptycznie nastawiona, bo nie lubię pozycji, które dają możliwość wygodnego zaszufladkowania siebie. Muszę jednak oddać honor tej książce, bo jest to kawał dobrej roboty. Autorka udowadnia, że wysoka wrażliwość nie jest ułomnością, ani chorobą, czy zaburzeniem. Że jest to tak sama normalna cecha osobowości jak inne i nie jest to coś, czego powinniśmy się wstydzić, czy zwalczać w sobie. Pozycja uświadomi osobą wrażliwym, że nie muszą czuć się winne, kiedy nie mają ochoty wyjść do znajomych i zamiast tego zostać w domu, poczytać książkę czy zwyczajnie pójść spać. Świetna pozycja dla osób, które zmagają się z takimi problemami.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę