Wysoko wrażliwi rodziceTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

„Wygląda to tak, jakby było mi trudniej przystosować się do rodzicielstwa niż moim przyjaciołom i krewnym, którzy nie są wysoko wrażliwi. Mam potrzebę dużo większej introspekcji całego tego doświadczenia.” „Chyba najprościej można o tej sytuacji powiedzieć tyle, że wszystkiego jest za dużo.” „Wciąż borykam się z potrzebą uszanowania moich własnych potrzeb jako osoby wysoko wrażliwej przy jednoczesnym spełnianiu ambicji zawodowych oraz pragnieniu, by być zaangażowanym, kochającym rodzicem. Składam sobie wiele obietnic, by bardziej dbać o siebie, ale ich nie spełniam.” Jak wysoka wrażliwość wpływa na to, jakimi rodzicami jesteśmy? Czy dzięki niej stajemy się coraz lepsi, czy może wręcz przeciwnie? W końcu wychowywanie dzieci to dla wysoko wrażliwych nieustanne bombardowanie bodźcami, ciągła nadmierna stymulacja, a także niekończące się wyzwania i zmiany. To zajęcie, które, jak napisała jedna z wysoko wrażliwych matek, „nigdy się nie kończy”. Elaine N. Aron, psycholożka specjalizująca się w wysokiej wrażliwości, a także sama będąca WWO, radzi w swojej kolejnej książce, jak dbać o własne granice i jednocześnie okazywać wsparcie dziecku. Podpowiada, w jaki sposób wysoko wrażliwi rodzice mogą unikać przeciążenia bodźcami oraz jak mają się regenerować po stresujących doświadczeniach. Bądź dobrym rodzicem, nawet gdy świat cię przytłacza! „I ty, i twoje dziecko macie szczęście. Jako osoba wysoko wrażliwa możesz być nie tylko dobrym, ale wręcz fantastycznym rodzicem”

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 14 października 2020
  • Rozmiar: 270 str. 1 ilustracja
  • ISBN: 9788382250145
  • Tłumacz: Dariusz Rossowski
  • Wydawca: Wydawnictwo JK (Aha, Feeria)
  • Spis treści
Elaine N. Aron "Wysoko wrażliwi rodzice" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Malwina Podolska
30 grudnia 2020

Genialny poradnik, żałuję, że nie znali go moi rodzicie… Must have dla każdej przyszłej mamy i przyszłego taty! Na pewno podzielę się tą książką z przyjaciółmi i rodziną.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę