Elaine N. Aron

Elaine N. Aron

Elaine N. Aron – psycholog, autorka książek. Elaine Aron przyszła na świat 1 listopada 1944 roku. Ukończyła studia licencjackie na Uniwersyt... Szczegóły

O autorze

Elaine N. Aron – psycholog, autorka książek.

Elaine Aron przyszła na świat 1 listopada 1944 roku. Ukończyła studia licencjackie na Uniwersytecie Kalifornii, a następnie uzyskała tytuł magistra na Uniwersytecie York w Toronto z psychologii klinicznej i doktorat w Pacifica Graduate Institute w dziedzinie psychologii głębi, odbyła także staż w Instytucie C. G. Junga w San Francisco. W 1991 roku rozpoczęła przełomowe badania nad wrodzoną cechą temperamentu wysokiej wrażliwości. Wraz ze swoim mężem dr. Arthurem Aronem są dwoma wiodącymi naukowcami studiującymi psychologię miłości i bliskich związków. Są także pionierami w badaniu zarówno czułości, jak i miłości, stosując funkcjonalne obrazowanie rezonansu magnetycznego. Elaine N. Aron prowadzi małą praktykę psychoterapii w Mill Valley w Kalifornii.

Jej książka “Wysoko wrażliwi” sprzedała się w ponad milionowym nakładzie, została przetłumaczona na 17 języków. Na jej podstawie powstały kolejne pozycje:

  • “Wysoko wrażliwi i miłość”,
  • “Wysoko wrażliwe dziecko. Jak je zrozumieć i pomóc mu żyć w przytłaczającym świecie?”.

Książki Elaine N. Aron można przeczytać online na stronie LitRes lub pobrać w dowolnym formacie.

Podobni autorzy