Eckhart Tolle

Eckhart Tolle

Eckhart Tolle jest niemieckim pisarzem, trenerem motywacyjnym, mówcą, mentorem duchowym, autorem seminariów, wykładów i książek o samorozwoj... Szczegóły

O autorze

Eckhart Tolle jest niemieckim pisarzem, trenerem motywacyjnym, mówcą, mentorem duchowym, autorem seminariów, wykładów i książek o samorozwoju.

Droga duchowego przywódcy

Eckhart Tolle (imię nadane przy urodzeniu – Ulrich Leonard Tolle) urodził się 16 lutego 1948 roku w niemieckim mieście Leunen. Do 13. roku życia mieszkał w Niemczech, a następnie przeniósł się do Hiszpanii do ojca, który zorganizował dla syna naukę domową. Oprócz przedmiotów szkolnych Tolle interesował się językami, filozofią i twórczością. W 1967 roku wyjechał do Anglii, gdzie rozpoczął naukę hiszpańskiego i niemieckiego w London Business School.

Z czasem Eckhard, który przyjął to imię na cześć niemieckiego mistyka chrześcijańskiego Meistera Eckharta, ukończył University of London i został absolwentem Cambridge. W tym czasie udało mu się poradzić sobie z depresją i przejść poważną wewnętrzną transformację, która zmieniła jego życie. Aby podzielić się bogatym doświadczeniem, Tolle zaczął organizować wykłady i warsztaty dla słuchaczy z różnych miast.

Zalecenia, dotyczące samorozwoju

W połowie lat 90. Tolle przeprowadził się do Vancouver (Kolumbia Brytyjska), gdzie rozpoczął pracę nad książkami. «Potęga teraźniejszości» szybko weszła do listy bestsellerów i została przetłumaczona na 33 języki. Nie mniej popularne są jego inne prace:

  • „Nowa ziemia. Przebudzenie do celu w życiu”;
  • „Praktyki związane z potęgą teraźniejszości". Podstawowe metody, medytacja i ćwiczenia”;
  • „Przebudzenie w teraźniejszości. Seminarium 2";
  • „Wprowadzanie ciszy do codziennego życia. Seminarium 1";
  • „Świadome rodzicielstwo. Jak stać się wsparciem dla swojego dziecka i otworzyć mu drogę do wielkiego świata”;
  • „Zapomniani nauczyciele. Odkrywanie na nowo duchowego dziedzictwa starożytnej Grecji”.

Podobni autorzy