Potęga teraźniejszości

Audio
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Potęga teraźniejszości
Tekst
Potęga teraźniejszości
E-book
34,90  25,48 
Szczegóły
Opis książki

Przez dwa lata mały człowiek przesiadywał na ławce w parku. Ludzie mijali go, pogrążeni we własnych myslach. Pewnego dnia ktoś zadał mu pytanie. W następnych tygodniach coraz więcej ludzi przychodziło i stawiało mu pytania. Po pewnym czasie rozniosła się wieść, że ten człowiek jest kimś niezwykłym, kimś, kto odkrył coś, co sprawia, że życie nabiera sensu, staje się pełnią. Ta historia wydarzyła się naprawdę, a jej bohater nazywa się Eckhart Tolle. Jego pierwsza książka – Potęga teraźniejszości – uczyniła go sławnym na całym świecie.

Odkrywanie samego siebie i dochodzenie do źródła samopoznania to droga wiodąca przez całe nasze życie. Wypełnione jest ono doświadczeniem, które nas wzbogaca i pozwala poszerzać naszą świadomość. Książka Potęga teraźniejszości jest dla mnie mapą z drogowskazami, znakami, symbolami prowadzącymi do samopoznania i przeżywania życia tu i teraz, w danym momencie – jedynym i niepowtarzalnym. To książka, z którą jestem na co dzień, którą czytam i kontempluję, do niej wciąż powracam.

Czytanie jej przypomina odgrywanie roli teatralnej na nowo; z inną publicznością, z odmiennym nastrojem, nieoczekiwanymi wydarzeniami oraz każdorazowo zmieniającą się energią. Jest wszak jeden stały element – CIEKAWOŚĆ ODKRYWANIA! Jeśli chcesz pracować nad sobą, jeśli pragniesz stanąć przed lustrem i powiedzieć: «To ja kieruję własnym życiem, ja odpowiadam za swoje stany emocjonalne, ja dokonuję wyborów tu i teraz» – to przeczytanie tej książki będzie właściwym, pierwszym krokiem w tym kierunku!

Katarzyna Figura

To mądra, serdecznie i uczciwie napisana książka. Książka dla ludzi poszukujących odpowiedzi na najważniejsze z dręczących nas pytań i wątpliwości. Autor ze znastwem i cierpliwością najpierw zachęca do wyruszenia w drogę, a potem prowadzi nią czytelnika na spotkanie z nim samym. I o dziwo, ta droga wcale nie wydaje się trudna. I nikogo nie wyklucza. Iść nią może każdy. Nigdy nie dość takich ksiązek.

Wojciech Eichelberger

Jednna z najlepszych książek, jakie pojawiły się w ostatnich latach. Z każdego zdania emanuje prawda i duchowa siła.

Deepak Chopra

Ta książka odmieni twoje myślenie…A rezultat? Więcej radości – już teraz!

"O: The Oprah magazine"

Jest to książka nie tyle mówiąca o oświeceniu, co prowadząca do oświecenia; adresowana do tych, którzy nie tylko chcą się dowiedzieć czegoś o poszukiwaniu prawdziwego JA, ale do tych, którzy pragną je odnaleźć. Można ją polecić każdemu kto wkracza na duchową ścieżkę i potrzebuje przewodnika.

o. Jan M. Bereza OSB, Opactwo Benedyktynów w Lubiniu

Aikido, podobnie jak inne sztuki walki i niebezpieczne sporty wymaga koncentracji, wejścia w «tętniącą życiem sferę, w której nie ciąży czas, problemy, myślenie czy brzemię osobowości».

Polecam. Fascynująca i inspirująca lektura.

Jacek Wysocki, mistrz aikido (7 dan)

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 26 stycznia 2021
  • ISBN: 9788375797817
  • Tłumacz: Michał Kłobukowski
  • Wydawca: Galaktyka
  • Spis treści
Eckhart Tolle "Potęga teraźniejszości" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Potęga teraźniejszości
E-book
34,90  25,48 
Bogumiła Kozuch
22 grudnia 2020

"Potęga teraźniejszości" to jedna z tych książek, które każdy powinien przeczytać. Przesłaniem książki jest stwierdzenie, które jest oczywiste dla każdego człowieka «Żyj chwilą obecną», ale czy tak naprawdę wielu ludzi stosuje tę zasadę? Autor tłumaczy nam dokładnie co to właściwie znaczy i wtedy życie nabiera innego znaczenia. Polecam gorąco wszystkim, którzy chcą zmienić swoje życie, ale nie wiedzą jak tego dokonać. Mi książka pomogła, otworzyła oczy na pewne aspekty życia.

Oskar Czerniawski
26 marca

Ta książka, podobnie jak inne tego autora pomaga zapanować nad własnym umysłem i bardziej zrozumieć swoją świadomość. Eckhart Tolle w swej książce uświadamia nam, jak w prosty sposób odnaleźć równowagę w tych trudnych, pełnych pośpiechu i wszelakich wyzwań czasach. Książka zmieniła wiele rzeczy w moim życiu. Spokorniałem i zrozumiałem że zbyt wiele rzeczy mi umyka, szczególnie tych istotnych nad którymi warto choć chwilę się zatrzymać. Polecam ją każdemu.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę