Tajemnica rzekomego małżonka

Audio
0
Recenzje
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Tajemnica rzekomego małżonka
Tajemnica rzekomego małżonka
E-book
32  23,04 
Szczegóły
Opis książki

Samuel Hoenig, miłośnik baseballu i Beatlesów, postanowił wykorzystać swój niezwykły dar, zespół Aspergera, aby odpowiadać na pytania wymagające wyjątkowej wnikliwości i logicznego myślenia. Otworzył nawet biuro, w którym przyjmuje osoby zainteresowanie korzystaniem z jego usług. Pewnego dnia zgłasza się do niego klientka z dosyć nietypową sprawą. Chce dowiedzieć się czegoś więcej na temat… własnego męża, a raczej poznać prawdziwą tożsamość mężczyzny podającego się za niego. Samuel Hoenig zgadza się kobiecie pomóc, licząc na to, że w sprawach związanych z delikatną materią małżeńską, o której sam zbyt wiele nie wie, będzie mógł skorzystać z pomocy swej dawnej współpracowniczki, niezastąpionej Janet Washburn. Z początku całkiem nieźle im idzie, potem jednak znajdują we własnym biurze… ciało rzeczonego małżonka. Samuel dochodzi do wniosku, że ktoś sobie z nim pogrywa, więc tym chętnie zgadza się udzielić odpowiedzi na kolejne pytanie: kto zabił rzekomego męża?

Błyskotliwa i wartka historia kryminalna.[/i] «Publishers Weekly»

Urokliwie świeża i dowcipna opowieść detektywistyczna. W trakcie lektury zabawnego i niebanalnego tekstu czytelnik jednocześnie śledzi klasyczną zagadkę kryminalną i poznaje rzeczywistość osoby z zespołem Aspergera. Niechże się i z detektywem Monkiem kojarzy, ponieważ ten specjalista od pytań stosuje metody dedukcji godne Sherlocka, Colombo i Monka właśnie. Czysta rozkosz.[/i] «Mystery Scene» Zgrabnie napisana opowieść z wątkiem aspergerowskim (…) pozwala czytelnikowi spojrzeć na proces rozwiązywania zagadki kryminalnej z oryginalnej perspektywy, a jednocześnie uwrażliwia go na specyfikę tego często nie do końca dobrze rozumianego zespołu cech.[/i] «Booklist»

E.J. Copperman to pseudonim literacki Jeffa Cohena , pochodzącego z New Jersey autora zabawnych powieści kryminalnych. Cohen publikuje również teksty w licznych tytułach prasowych, m.in. «New York Timesie», «Entertainment Weekly» i innych.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 20 lipca 2021
  • ISBN: 9788382349948
  • Tłumacz: Magda Witkowska
  • Lektor: Wojciech Chorąży
  • Wydawca: Prószyński Media
  • Spis treści
E.J. Copperman "Tajemnica rzekomego małżonka" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Tajemnica rzekomego małżonka
E-book
32  23,04 

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę