Szukając diagnozyTekst

Tajemnicze i zaskakujące przypadki medyczne
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Szukając diagnozy
Szukając diagnozy
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 69,98  55,98 
Szukając diagnozy
Audio
Szukając diagnozy
Audiobook
Czyta Maciej Motylski
39,99  29,19 
Szczegóły
Opis książki

Profesor Wydziału Medycznego Uniwersytetu Yale, autorka bestsellera „Zagadki medyczne i sztuka diagnozy”, felietonistka „The New York Times Magazine”, inspiratorka, a później konsultantka serialu Dr House. Lisa Sanders doświadczyła już chyba wszystkiego, co nieoczywiste w jej profesji.

Wciąż bywa jednak zdezorientowana, analizując osobliwe przypadki schorzeń i dolegliwości, które opisuje w swojej niezwykle poczytnej autorskiej rubryce „Diagnosis”. To z niej pochodzą opublikowane w niniejszej książce zaskakujące i tajemnicze koincydencje symptomów, które zostały rozszyfrowane przez nią lub przez jej kolegów po fachu.

Młody mężczyzna, spędzający swoje urodziny na Bahamach, podczas kolacji próbuje barakudy. Kilka godzin później, tańcząc, upada na parkiet z obezwładniającym bólem brzucha. Kobieta w średnim wieku wraca do lekarza dwa dni po wizycie, na którą przyszła z lekką wysypką na grzbiecie dłoni. Teraz wysypka zrobiła się fioletowa i pokrywa całe jej ciało. Treser słoni w wędrownym cyrku, którego kilka lat wcześniej kopnęła zebra, nagle zaczyna cierpieć na nieznośny ból głowy – czuje, jakby coś wprost „tłukło mu się w czaszce”.

W każdym z tych przypadków droga do wyjaśnienia objawów i leczenia jest kręta i frustrująco mglista. Dr Sanders w pasjonujący sposób opisuje, jak lekarze dochodzą do postawienia właściwej diagnozy – dzięki obszernej specjalistycznej wiedzy, drobiazgowej analizie, a czasem… odrobinie szczęścia. Książka Szukając diagnozy stawia czytelnika na miejscu lekarza usiłującego rozwikłać medyczną zagwozdkę – pozwala poczuć tę specyficzną niepewność, a nade wszystko doświadczyć jedynego w swoim rodzaju dreszczyku emocji, gdy wszystkie elementy skomplikowanej układanki wreszcie trafiają na właściwe miejsce.

Lisa Sanders to wcielenie medycznego detektywa. Wyróżnia ją oko godne Sherlocka Holmesa – potrafi wypatrzyć każdy szczegół – i zupełnie nieholmesowskie współczucie dla cierpiących pacjentów.

Atul Gawande, autor książek Śmiertelni i Komplikacje

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 07 lipca 2020
  • ISBN: 9788366575196
  • Tłumacz: Dominika Braithwaite
  • Wydawca: Insignis Media
  • Spis treści
Lisa Sanders "Szukając diagnozy" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Szukając diagnozy
Audiobook
Czyta Maciej Motylski
39,99  29,19 
Pamela Pakula
20 października 2020

Doktor Lisa Sanders to konsultantka serialu Dr House, felietonistka oraz profesor na wydziale medycznym Uniwersytety Yale. Kobieta analizuje niezwykłe przypadki medyczne i umieszcza je we własnej rubryce „Diagnosis”. Książka «Szukając diagnozy» w pasjonujący sposób przedstawia, jak lekarze dochodzą do postawienia właściwej diagnozy u pacjenta. Na podstawie symptomów, stylu życia chorego, ale przede wszystkim niezwykle obszernej specjalistycznej wiedzy, wnikliwej analizie, a czasem przypadkowi. Książka ta pozwala czytelnikowi wejść w buty lekarza i zrozumieć jak niezwykłą istotą jest człowiek i jego organizm. Polecam serdecznie.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę