Dość

Audio
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Tekst
Dość
E-book
29,90 
Szczegóły
Opis książki

Dość! – krzyczy Dorota Sumińska, bo jak nikt inny rozumie zwierzęta i z dnia na dzień coraz bardziej nienawidzi ludzkości, która uważa się za ważniejszą od wszystkiego, co człowiekiem nie jest. Zasiada na tronie świata i chce być jego panem. Panem życia i śmierci. Dąży do podporządkowywania sobie innych żywych istot, stanowienia o ich wolności i przestrzeni do życia, godzinach snu, posiłku, wypróżniania się i zażywania cielesnych przyjemności; do zabierania im dzieci; do zmieniania ich życia w piekło.

Gdy takie traktowanie dotyczy samego człowieka, bez ogródek nazywamy je zbrodnią, bestialstwem, mordem. A jednocześnie ze zniewolenia i zabijania zwierząt uczyniliśmy dochodowy interes.

To książka protest. Książka manifest. Krzyk „suki w ludzkiej skórze” – jak pisze o sobie Sumińska. Do bólu prawdziwy, gorzki i bolesny głos w sprawie zwierząt i ludzi, dobitny niczym Głód Caparrósa.

AUDIOBOOK CZYTA AUTORKA

Dorota Sumińska – pisarka oraz lekarka weterynarii z wieloletnią praktyką, psycholog zwierzęcy z zamiłowania, wegetarianka z przekonania. Od przeszło dwudziestu lat prowadzi popularny radiowy program Wierzę w zwierzę . Przez lata prowadziła też telewizyjny Zwierzowiec . Autorka książek dla dorosłych i dla dzieci o zwierzętach, ludziach, podróżach i życiu, w tym bestsellerów: Autobiografia na czterech łapach , Dalej na czterech łapach , Zwierz w łóżku , Świat według psa , Zwykłe niezwykłe życie, Dlaczego oczy kota świecą w nocy?, Dlaczego hipopotam jest gruby? i Dlaczego ziewamy? . W swoim podwarszawskim domu opiekuje się ponad dwudziestoma, pokiereszowanymi przez życie i porzuconymi przez człowieka psami i kotami.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 04 października 2020
  • ISBN: 9788308070758
  • Lektor: Dorota Sumińska
  • Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  • Spis treści
Dorota Sumińska "Dość" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Dość
E-book
29,90 
Lilia Pekala
30 grudnia 2020

Dorota Sumińska w poruszający sposób opisuje cierpienia zwierząt – tych które zjadamy i tych, które powszechnie nazywamy pupilami, ukochanymi czworonogami. Autorka dosłownie i bardzo sugestywnie wciela się w rolę zwierzaków. Książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Myślę, że powinien ją przeczytać każdy.. Aczkolwiek osoby, które tak jak ja kochają zwierzęta, mogą potrzebować chusteczek..

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę