3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Joga bez napinki

Audio
Autor:
0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Opis książki

Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu...

Praktykuj, słuchaj ciała, odkryj swoje wewnętrzne „ja”

Starożytne sanskryckie słowo „joga” oznacza: „łączenie”, „jednoczenie”, „scalanie”. Łączenie ducha z ciałem, jednoczenie postawy życiowej wobec samego siebie i wobec innych, scalanie ćwiczeń fizycznych z kontrolowaniem swoich myśli, popędów i pragnień. Jeśli podążysz ścieżką jogi, możesz osiągnąć znacznie więcej niż tylko poprawę kondycji i gibkości ciała: możesz zmienić swój sposób reagowania na rzeczywistość, pozbyć się niepokoju i lęku. I wcale nie musisz mieć jakichś szczególnych predyspozycji — jeśli ktoś się do tego nadaje, to właśnie Ty!


W tej książce znajdziesz wszystkie informacje ważne dla początkującego adepta jogi: od stojącej za nią filozofii po przegląd najlepszych akcesoriów do ćwiczeń. Dowiesz się z niej, czym jest, a czym nie jest joga, na co zwracać uwagę przy wyborze nauczyciela, jak ćwiczyć bezpiecznie, a nawet... jak zachować jogowy savoir-vivre! Nade wszystko jednak jest ona osobistym świadectwem joginki, która przez lata bezskutecznie usiłowała odkryć sport odpowiedni dla siebie: osoby zabieganej, zestresowanej, niezbyt aktywnej fizycznie. Joga okazała się strzałem w dziesiątkę — ponieważ pozwala rozwijać się we własnym tempie i nie zawiera elementów rywalizacji, a ponadto pozwala się wyciszyć i odnaleźć w chaosie rzeczywistości. Wypróbuj to na sobie!
Dlaczego właśnie joga?

Czym jest i czym nie jest joga?

Jogasutry Patańdźalego

Szkoły i metody, dobry nauczyciel

Gdzie ćwiczyć i w co się ubrać?

Akcesoria do ćwiczeń i jogowy savoir-vivre

Jak bezpiecznie ćwiczyć?

Istota relaksu i kilka słów o medytacji

Joga i zdrowie

Joga i walka ze stresem

Joga dla mężczyzn, seniorów i wszystkich innych

Dobrodziejstwo jogi, czyli jak to wykorzystać na co dzień

Sztuka samoakceptacji

Wytrwałość, odwaga, siła i uważność

Odkryj jogę: usprawnij swoje ciało i uspokój umysł!
Dorota Mrówka - kobieta wielu zawodów — z wykształcenia teatrolog, przez długi czas pracowała m.in. jako dziennikarz prasy codziennej oraz branżowej, związana także z mediami elektronicznymi. Kiedy skończyła 40 lat, postanowiła zmienić priorytety i zająć się tym, co w życiu naprawdę ważne — duchowością oraz własnym rozwojem, dzięki którym może przyczynić się również do poprawy jakości życia innych.

Od wielu lat eksploruje różne filozofie Dalekiego Wschodu, starając się przełożyć ich nauki na realia świata zachodniego, dzięki czemu stają się przydatnym narzędziem w radzeniu sobie z codziennymi problemami. Jest też praktykiem mindfulness. Kolekcjonuje i wykorzystuje techniki medytacyjne z najdalszych zakątków całego świata. Od 2003 roku regularnie ćwiczy jogę. Mieszka w Katowicach z mężem. Lubi śpiewać, chociaż nie umie.

Prowadzi bloga www.zyciebeznapinki.pl

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 20 listopada 2019
  • Czas trwania: 4 godz. 40 min 27 sek.
  • ISBN: 978-83-283-2618-7
  • Lektor: Dorota Mrówka
  • Wydawca: Sensus
"Joga bez napinki" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę