Dorota Kotas

Dorota Kotas

Dorota Kotas – polska pisarka współczesna, laureatka Nagrody Literackiej Gdynia. O autorze Dorota Kotas przyszła na świat w 1994 roku. Uczył... Szczegóły

O autorze

Dorota Kotas – polska pisarka współczesna, laureatka Nagrody Literackiej Gdynia.

O autorze

Dorota Kotas przyszła na świat w 1994 roku. Uczyła się w Gimnazjum nr 2 w Garwolinie, następnie w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka J. Piłsudskiego w tym samym mieście. Jako licealistka zajęła II miejsce w konkursie literackim z języka polskiego w II Powiatowej Lidze Przedmiotowej Szkół Ponadgimnazjalnych. Studiowała socjologię stosowaną oraz antropologię społeczną na Uniwersytecie Warszawskim. Robiła także specjalizację z animacji kultury w Instytucie Kultury Polskiej alma mater. Angażowała się m.in. w liczne projekty teatralne, występowała w spektaklach. Aktualnie mieszka w Warszawie.

Twórczość

Debiutowała w 2019 roku powieścią “Pustostany”, którą opublikowała w wydawnictwie Niebieska Studnia. Otrzymała wyróżnienie w konkursie Polskiego Radia pod hasłem „Moja niepodległość”. Autorka jest laureatką wielu konkursów, m.in. na reportaż o sytuacji osób LGBT+ w małych miastach w Polsce czy na tekst dotyczący różnorodności „Palma warszawska. Drzewo poznania swojego i obcego”, realizowanego przez Stowarzyszenie Filmowe Dziki Bez. Zajęła 1. miejsce w konkursie dla młodych dziennikarzy im. Z. Moszkowicza.

Książkę Doroty Kotas można przeczytać online na stronie LitRes lub pobrać w dowolnym formacie.

Podobni autorzy