Nie tylko mózg. Opowieść psychiatry o ludzkim umyśleTekst

0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Co kryje się w naszej głowie?Profesor Dominika Dudek łamie  panujące tabu  nie obawia się wskazać różnic między umysłami kobiety i  mężczyzny, a także spojrzeć na chorobę jako na źródło inspiracji.  Odkrywa tajniki pracy lekarza psychiatry, opowiadając o zdumiewających  historiach z życia swoich pacjentów. Korzysta z najnowszych odkryć w  dziedzinie psychiatrii i przedstawia fakty, które pomagają zrozumieć  najbardziej skomplikowaną istotę we wszechświecie  człowieka. O mózgu i  umyśle mówi w sposób prosty i pasjonujący.My, czytelnicy,  zrozumiemy, że lęk i niechęć do osób chorych psychicznie ma swoje  korzenie w bezzasadnych uprzedzeniach. Zdobędziemy informacje o  związkach między biologią a psychologią, ale przede wszystkim o  ludziach, którzy nas otaczają, i o nas samych.


Dominika Dudek utytułowana psychiatra, została wybrana na prezesa Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, kieruje Katedrą Psychiatrii CM UJ.Maria Mazurek dziennikarka Gazety Krakowskiej, współautorka (z prof. Jerzym Vetulanim) książek: Bez ograniczeń. Jak rządzi nami mózg czy Sen Alicji, czyli jak działa mózg.


Pogadaj  ze swoim mózgiem, a poznasz samego siebie. Fascynujące rozmowy o  naszych emocjach, uczuciach, depresjach, o przemijaniu i miłości.

Ewa Lipska

Psychiatria  jest dziedziną fascynującą dla tych, którzy chcą zrozumieć tajemnicę  związku między mózgiem a umysłem, tajemnicę życia, tajemnicę zła w  człowieku. Ta książka jest niezwykle cennym zaproszeniem do namysłu nad  tymi pytaniami.

prof. Bogdan de Barbaro

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 04 sierpnia 2020
Maria Mazurek "Nie tylko mózg. Opowieść psychiatry o ludzkim umyśle" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę