Ciekawe czasy

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Ciekawe czasy
Ciekawe czasy
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 58,40  46,72 
Ciekawe czasy
Ciekawe czasy
Audiobook
Czyta Ireneusz Załóg
28 
Szczegóły
Opis książki

Najlepsza love story naszych czasów! Kameralna, czule ironiczna i bardzo zmysłowa.

"Ciekawe czasy" to napisana z wielkim polotem i pazurem historia uczuciowego trójkąta pomiędzy Avą, Edith i Julianem. To też ogromnie złożony portret epoki późnego kapitalizmu, gdzie wszelkiej maści podziały mają się więcej niż świetnie, a o naszych życiowych wyborach nadal decydują płeć, pieniądze i status społeczny. Naoise Dolan jest tym literackim głosem, na który tak długo czekaliśmy – starczy wspomnieć, że "Ciekawe czasy" wzbudziły wielki zachwyt samej Zadie Smith! W powieści Dolan niczym w lustrze odbijają się wszystkie nasze dzisiejsze lęki i neurozy, to fenomenalny i ogromnie przenikliwy obraz współczesności.

Ava – młoda, ambitna idealistka; przyjechała do Hongkongu uczyć angielskiego dzieci bogatych Azjatów.

Julian – świetnie wykształcony zamożny bankier, lubi wydawać pieniądze na Avę, uprawiać z nią seks i omawiać wahania walut.

Edith – piękna, czarująca, w każdym calu nieprzeciętna prawniczka; wkracza na scenę, gdy Julian na jakiś czas wyjeżdża do Londynu.

Ludzie niczym gwiazdy – układają się w przeróżne konstelacje. Mniej albo bardziej szczęśliwe. Odwieczne pytanie: miłość czy pieniądze?

Lepiej mieć (kredyt) czy nie mieć?

Być (sobą), a może nie być?

No a związki – podobnie jak wszystko inne – to przecież zawsze transakcje: zyski, straty, inwestycje, ryzyka i fuzje…

"Ciekawe czasy" to szczera, pełna czułej ironii, a przy tym bardzo dowcipna powieść, która oddaje całą złożoność dzisiejszych relacji, typową dla nich swobodę i jeszcze większą niepewność. Naoise Dolan w bezkompromisowy sposób przygląda się specyfice współczesnych związków, wprowadzając do literatury nową, bezkonkurencyjną jakość. Oto nowa gwiazda światowej literatury!

"Ciekawe czasy" to porywająca lektura. Śmieszna, marksistowsko-feministyczna komedia z prawdziwym pazurem i mnóstwem zjadliwych obserwacji.

Zadie Smith

Inteligentny i śmiały debiut. Gratulacje.

Hilary Mantel

Ostry, inteligentny i dowcipny romans naszych czasów. Zachwycił mnie.

David Nicholls, autor «Jednego dnia»

Najlepsza książka tego lata… Trzyma w napięciu do ostatniej strony.

"The Times"

Irlandzka literatura ma nową gwiazdę. Spełnia wszystkie wydawnicze obietnice… Wielu czytelnikom wypełni lukę po Sally Rooney.

"The Irish Times"

"Ciekawe czasy" polecam wszystkim znajomym. Naoise Dolan ma wyostrzone oko i potrafi tworzyć wielowymiarowe postaci. Od czasu Edwarda St Aubyna nie czytałem nic lepszego.

"The Observer"

Mruczałem z rozkoszy… To dowcipna powieść najwyższych lotów.

Craig Brown, «Daily Mail»

Wściekle inteligentna, brutalnie śmieszna i niezwykle wzruszająca powieść. Książka «Ciekawe czasy» wprowadza do literatury nowy, imponujący głos. Inteligentny, wciągający i społecznie wyczulony debiut. Pochłonęłam go błyskawicznie.

Pandora Sykes

Zachwycająca… Świetnie napisana powieść o dorastaniu w technikolorze… Niemal każde zdanie zachwyca… Podkreślając poszczególne zdania, można zamazać całą książkę… Autorka «Ciekawych czasów» ma rzadki talent do prezentowania kakofonii naszych czasów. Prawdziwa gratka dla czytelników w pandemicznej izolacji.

"Irish Independent"

Poszczęściło nam się. Premiera «Ciekawych czasów» umili nam kwarantannę. Powieść jest śmieszna, ostra, przenikliwa i brutalnie szczera.

"The Observer"

Śmieszna i mądra historia miłosna. Idealna dla fanów Sally Rooney.

"The Sunday Times Style"

Na każdej stronie skrzy się od perełek… Bardzo dowcipna, choć w gruncie rzeczy poruszająca historia. Autorka skupia się na małym wycinku czasu i przestrzeni, ale mocno rezonuje w czytelnikach. Dolan pozostaje sobą, a to w zupełności wystarczy.

"Irish Independent"

Naoise Dolan jest irlandzką pisarką urodzoną w Dublinie. Studiowała literaturę angielską w dublińskim Trinity College i w Oksfordzie. «Ciekawe czasy» są jej powieściowym debiutem. Fragmenty książki ukazały się w czasopiśmie «The Stinging Fly».

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 18 lutego 2021
  • ISBN: 9788382345827
  • Tłumacz: Dorota Malina
  • Wydawca: Prószyński Media
  • Spis treści
Dolan Naoise "Ciekawe czasy" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Ciekawe czasy
Audiobook
Czyta Ireneusz Załóg
28 
zaczytanalala
06 kwietnia 2021

Książka ukazująca złożoność ludzkich relacji w obecnych czasach. Ciekawa i skłaniająca do analizowania własnych pragnień życiowych.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę