Dionisios Sturis

Dionisios Sturis

Dionisios Sturis to wychowany w Polsce, urodzony w Grecji w 1983 roku pisarz i reporter. Sturis jest zaangażowany w tematykę polityki zagra... Szczegóły

O autorze

Dionisios Sturis to wychowany w Polsce, urodzony w Grecji w 1983 roku pisarz i reporter.

Sturis jest zaangażowany w tematykę polityki zagranicznej i współpracuje z czasopismami «Duży Format», «Gazeta Wyborcza» oraz tygodnikiem «Polityka». Dionisios Sturis, to syn Greka i Półki, który dorastał w Chojnowie na Dolnym Śląsku.

Jego twórczość opowiada przede wszystkim o odkrywaniu kraju, w którym przyszedł na świat i którego nie zdążył dobrze poznać przez młody wiek.

Twórczość

Sturis jest autorem nie tylko książek ale i reportaży radiowych i prasowych. Niejednokrotnie też został wyróżniony dziennikarskimi nagrodami, między innymi Nagrodą im. Macieja Płażyńskiego, Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za najlepszy reportaż literacki czy Nagrodą Grand Press. Autor opisuje współczesną Grecję, ale i zagląda do polsko-greckiej historii, do sytuacji związanych z uchodźcami oraz greckiej polonii.

Publikacje

  • „Grecja”,
  • „Gorzkie pomarańcze”,
  • „Gdziekolwiek mnie rzucisz…”,
  • „Nowe Życie. Jak Polacy pomogli uchodźcom z Grecji”.

Na serwisie Litres znajdziecie książki Dionisiosa Sturisa dostępne online, do pobrania i kupienia. Dostępne są w różnych formatach do czytania,a także w wersji mp3 dla tych, którzy wolą słuchać.